Bİ’ BİTMEDİNİZ

Hani bütün İBDA Külliyatı’nı yedik, yuttuk; yetiştik ya?

Artık devletin idaresine veya devleti ele geçirmeye  talibiz ya?

N’apmamız lazım?

Kadrolarımızı(!) mevcut iktidara sızdırıp, iktidarı içeriden ele geçirip, iktidarın gücüyle ihtilal yapmamız lazım.

Siyasi iktidarın kitlesine(!) oynamamız lazım.

Niçin?

E çünkü taban, kitle, ideoloji, devlet-i ebed müddet, strateji, taktik, vırt, zırt…

Adamların hayatı film.

Mahalle muhtarlığı verilse, mahalleyi fitneye boğacak kadar kara ve beceriksiz adamlar.

İktidar gücünü elinde bulunduran kadronun iç meselesine ve kendi aralarındaki rekabete bile bir avuç tuz alıp koşturarak dalkavukluk yapmayı siyasi mücadele sanan; bütün bunları yaparken de, aynı zamanda başka bir lidere de bağlılık iddia eden adamlar.

Salih Mirzabeyoğlu’na bağlılık iddia edip, aynı zamanda bir başka parti liderine biat edip, bu bir başka parti liderinin kariyeri için Salih Mirzabeyoğlu ile alakalı eski bir fotoğrafı, parti liderinin siyasi rakibi olduğu iddia edilen üçüncü bir başka kişiyi karalamak için piyasaya servis eden çakallar.

Diz boyu çamuru bulunca, “aha burası vatanım” diye anında olduğu yere çöken camızlar.

Her yerdeler arkadaş.

Bunları nasıl besleyip, nasıl çoğaltıyorlarsa, köşe bucak bunlarla dolu.

Biraz netleştirmek lazım.

İBDA bağlısı olduğunu iddia eden ama aslında AKP ve Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen bir haber sitesinin kurucusunun, Oda TV sitesine servis ederek piyasaya dağılmasını sağladığı 2 fotoğraf var.

Fotoğraflarda, Salih Mirzabeyoğlu’nun konferansına katılan kalabalık bir grup insanın içinde Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ta var.

Adam bunları servis etmiş.

Niçin?

Haşim Kılıç, Salih Mirzabeyoğlu ile aynı karede ya? Dolayısıyla Cumhurbaşkanlığına aday olmasının önünü kesecekler. Ya da ne bileyim, Haşim Kılıç’a oyun oynanıp daha başka bir kişi aday olmaması için çaktırmadan tehdit edilecek. Salih Mirzabeyoğlu gibi bir terör örgütü lideri(!) ile gözler korkutulup, Erdoğan’a rakip çıkmalarının önü alınacak.

Adam(!) kurnaz.

Adam(!) çok akıllı.

Yalnız fotoğrafları servis eden adamın(!) unuttuğu bir şey var.

Salih Mirzabeyoğlu’nun yanında süklüm püklüm otururken, hapishane avlusundaki voltada O’nunADIMLAR’ına yetişmeye çalışırken çekilmiş olan, kendisine ait resimler de var.

Eee ne demişler?

Kılavuzu İBİŞ olanın, burnu boktan çıkmazmış.

Haydi diyelim ki Haşim Kılıç’la ilgili fotoğrafları satıp, liderin Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı yaptın ve Haşim Kılıç’a müthiş(!) bir darbe indirdin ve liderin Cumhurbaşkanı oldu; bu durumda senn’olacan? Senin resimlerini nasıl izah edecen?

Şimdi, Salih Mirzabeyoğlu ile aynı fotoğraf karesinde görünmek kabahatse (ki bizim açımızdan sadece şereftir) bu durumda sen ne oluyorsun; yok kabahat değilse (ki bizce kesinlik öyle) ne bok yemeye bu özel fotoğrafları piyasaya sattın diye sormazlar mı adama?

Bence sorarlar “panpa”

Sen şimdi kafana göre siyasi manevra yaptığını sanıyorsun ya?

Öyle değil gözüm..

Kimse satıcıları sevmez.

Senin Cumhurbaşkanı olmasını dört gözle beklediğin liderin bile sevmez.

Bu saatten sonra yatacak yerin bile olmaz; bizim Zeytinburnu bitirimi gençlerin argo lisanıyla, “git yak kendini” daha iyi…

Bir de iyi halt yemişsin gibi, servis edip sattığın fotoğrafların üzerine haber sitenin web adresini de yazmışsın… O derece yani…

Kamera şakası gibisiniz…

Bi’ bitmediniz lan…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: