ZORUNA MI GİTTİ!

ZORUNA MI GİTTİ!

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın, AYM’nin 52. kuruluş yıldönümü töreninde Erdoğan Rejimini yerden yere vurduğu konuşma âdeta kasırga etkisi gösterdi. Sanki evlat acısı gibi bunlara koydu. Gerçi bunlar Anadolu insanı gibi evlat acısı nedir bilmezler ama yine de bunlara çok koydu. Çünkü bunların çocukları jon jon yetişir. Karakola girdiklerinde dünyaları yıkılır. Hırsızlıklarından dolayı enselendiklerinde, babaları bir gecede kanun çıkartırlar.

Haşim Kılıç’ın tamamen gerçekleri yansıtan ve halkımızın ruhuna tercüme olan konuşmasından dolayı bir müddet şoka giren AKP rejiminin üyeleri, şoku atlattıktan sonra atmaya ve gürlemeye (!) başladı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç toplantıya çağrılmamanın acısıyla ve her zamanki gibi ağlak bir tavırla Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın sözlerini eleştirdi. Arınç, “Dün ne hikmetse ben bu toplantıya davet edilmedim. Oturduğum yerden izleme imkânı buldum ama orada Sayın Başbakanımızla bazı bakanların da bulunduğunu gördüğüm için hem kendi özel kalemimden hem de Anayasa Mahkemesi’nden soruşturdum. Bize bir davetiye geldi mi, gelmedi mi, ortaya çıkan sonuç şudur; şahsıma, bakanlığıma, başbakan yardımcılığıma bu törenle ilgili bir davetiye gönderilmemiştir. Sebebi nedir kendileri çok daha iyi bilir, buna üzüldüğümü ifade etmek istiyorum. Sayın Başbakanımızın, Sayın Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin Haşim Kılıç eliyle dövülmesine, tahammül edemeyiz, örselenmesine tahammül edemeyiz, bu yanlışlığı yaptığı için kendilerini kınıyorum, umarım bundan sonra tekrarı olmaz” dedi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın sözlerine ilişkin, “Üslup yargı makamına yakışan üslup değildi. Kimse oraya haşlanmak, tokat yemek ve azarlanmak için gitmedi” dedi.

Kılıç’ın “Gücün ve şartların etkisiyle gömlek değiştiren bir karakterin sahibi olamayız” sözlerine de Çiçek, “Gömlek değiştirmek gibi ifadeler, siyasi ifadelerdir. Yüksek mahkemenin kuruluş gününde kişisel kanaatiniz bu bile olsa konuşulacak ifadeler değil.” diye cevap verdi.

Hatırlanacağı üzere Tayyip Erdoğan, “biz Milli Görüş gömleğini çıkarttık” demişti.

Burada Cemil Çiçek, sopa yediklerini itiraf etmiştir.

Gelelim Erdoğan Rejiminin başına…

Tayyip Erdoğan Önder programında yaptığı konuşmada, “Biz kardeş zannettiklerimizden hançer yedik, umarım hayır çıkar. Hak şerleri hayır eyler, umarım bizlere yeni istikametler çizer” dedi.

Bu adam her ne hikmetse hep hançerleniyor. Sanki hiç hançerlememiş gibi. Yine mağdur edebiyatı… Madurum da madurum replikleri…

Adama sorarlar! 12 yıldan beri Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’nu hançerleyen kim?

Her doğru çıkışta, bu adam hançerleniyor.

Haşim Kılıç’ın linç girişimi için servis edilen fotoğraflarına karşı sesini çıkartmayan Erdoğan, o zaman Haşim Kılıç’ı hançerlemedin mi? Haşim Kılıç yapılan saldırılara karşı KILICINI ÇEKEREK kendini savunduğunda hemen, hançerlendik diyorsun.

Senin partini kapanmaktan kurtaran Haşim Kılıç o zaman iyiydi, şimdi Bürütüs mü oldu, sahte Sezar?

Ha, ihanet ve hançerlemek demişken, Rahmetli Necmettin Erbakan’a ihanet eden ve hançerleyen kimdi?

ADIM HABER YORUM

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: