KANDIRA F TİPİ’NDE SİYASİ TUTSAKLARA İŞKENCE

KANDIRA F TİPİ’NDE SİYASİ TUTSAKLARA İŞKENCE

Bir çok İBDAcı gönüldaşımızın da düzen güçleri tarafından tutsak edildiği Kandıra F Tipi cezaevinde, bütün siyasî mahkûmlara baskı ve işkence edildiği haberleri geliyor.

 

Siyasî mahkûmların yanına, cezaevi idaresine ajanlık eden adlî mahkûmlar verildiği, bu adlî mahkûmların cezaevindeki gardiyanlarla anlaşarak,  siyasilerin değerlerine küfrettiği, onları kışkırttığı ve böylece bütün haklarının ellerinden alınmasını sağladığı bildirildi. Siyasî tutsakların, sebepsiz yere tek kişilik hücrelere tıkıldığı, gardiyanların kalabalık gruplar halinde gelerek, sessiz oda denilen bu hücrelerde tutsaklara saldırdığı bildirildi.

 

Bu konuyla ilgili olarak F Tipine Bir TaşAt Yıkılsın platformu adına yayınlanan bildiri şöyle:

 

“Selam ve Dua ile..

Gönüldaşlar, Kandıra F Tipi Cezaevindeki işkenceci yönetim, başta gönüldaşlarımız olmak üzere bütün siyasi tutsaklara işkence etmekte… Şu anda kısıtlı imkanlarda alabildiğimiz verilere göre, gelen-giden mektuplara el konuluyor, ”disiplin suçu işledi” bahanesi ile gönüldaşlarımızın ve tüm siyasi tutsakların, zaten kısıtlı olan imkanları iyice kısıtlanıyor…

En son bugün aldığımız bir bilgiye göre Ali Acar gönüldaşımızın yanına bir dönem adli mahkum verilmişti… Verilen adam Kumandana küfrediyormuş ve gönüldaşımız gerekeni yapmış, bunun sonucunda tek kişilik hücreye alınmış.. Aynı şekilde gardiyanlar da Kumandan’a küfür ediyormuş ve buna benzer pislikler yapıyorlarmış.

 

Normalde Bolu’ya sevki çıkmıştı Ali Acar gönüldaşımızın, sevk parası ödenmesine rağmen halen sevk edilmemiş.. Diğer gönüldaşlara gönderdiğimiz mektuplardan cevap alamıyoruz.. Aynı muameleler büyük ihtimalle onlara da yapılıyor ve daha nice pislikler… Cezaevi yönetiminin bu keyfi uygulamalarını, pisliklerine bir nebze de olsa engel olmak için Kandıra F Tipi Cezaevi önünde olacağız 4 Mayıs Pazar günü.. Başta faaliyet içerisinde olan tüm İBDA Cepheleri olmak üzere, fert, fert bütün gönüldaşlarımızı, müslümanım, insanım diyen vicdan sahibi herkesi bekliyoruz…”
Gölcük’te bulunan genç bir gönüldaşımız bugün bir toplantıda bu mevzuyu dillendirecek, eğer gerekli kurumlar katılmak isterse Gölcük’ten bir otobüs çıkartmaya çalışacağız ama diğer gelmek isteyenler kendi imkanları ile gelecekler… Hepinizi orada görmek dileğiyle görüşmek üzere..

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: