SADDAM’IN TORUNU KONUŞTU ABD’DE SİRENLER ÇALDI

SADDAM’IN TORUNU KONUŞTU ABD’DE SİRENLER ÇALDI

Şehid Saddam Hüseyin’in 77. Doğum günü sebebiyle,  Dergimiz “ADIMLAR”ın düzenlediği ve Şehid Saddam Hüseyin’in torunu Mesud Uday Saddam Hüseyin’in konuşmacı olarak katıldığı “Seni Unutmadık ABD’yi Çöle Gömen Adam” başlıklı basın açıklaması, ABD’nin İstanbul/ İstinye’deki  başkonsolosluğu önünde gerçekleştirildi. Yaklaşık 10 kişilik  İBDAcı gönüldaşımızın  iştirak ettiği bu basın açıklaması, medyaya haber verilmek suretiyle, konsolosluk ana giriş kapısı önünde gerçekleştirildi.

Şehid Saddam Hüseyin Doğum Günü Basın… paylaşan: adimlardergisi

 

Basın açıklaması esnasında panik hali yaşayan gerek ABD Konsolosluğu özel güvenlik yetkilileri ve gerekse polis ne yapacağını şaşırdı. Saddam Hüseyin’in torunu Mesud Uday Saddam basın açıklamasını okurken bir anda ABD Konsolosluğu’nda alarm sirenleri çalamaya başladı. Saddam Hüseyin’in torunu, Konsolosluk panik halinde siren çalmaya devam ederken, İBDAcıların tekbirleri ve “Kahrolsun Amerika, Yaşasın Saddam Hüseyin, Saddam Hüseyin kavgamızda Yaşıyor” sloganları eşliğinde, basın açıklamasını okumaya devam etti ve konuşmasını bitirdikten sonra haber kanallarıyla kısa bir röportaj gerçekleştirdi.

 

ABD Konsolosluğu’nun 2008 yılı Temmuz ayında, yine İBDAcı olduğu söylenen militanların saldırısından bu yana ilk defa, bu basın açıklamasında “alarm siren”lerini çalması dikkatlerden kaçmadı.

 

 

Hatırlanacağı bundan 6 yıl önce, 9 Temmuz 2008 tarihinde 3  İslamcı genç ABD Konsolosluğunu basmaya gitmiş, konsolosluk önündeki koruma polisleriyle 1 saat süren bir çatışmaya girmişlerdi. Bu çatışmada en dikkat çekici olan hadise ise, yaralı polislerin ısrarla bildirmelerine rağmen, Amerikalıların kapıyı bir türlü açıp, yaralı polisleri kurtarmamaları ve ölüme mahkûm etmeleri olmuştu. O olayda yaralan polis memuru ve meslektaşları, Amerikalılara öfkesini kusmuştu.

O saldırıda yaralanan trafik polisi Osman Dağlı, tedavi gördüğü hastanede ziyarete gelen komisere, yaralandığında içeriye kaçmak için yardım istediğini ancak Amerikalı görevlilerin kapıyı açmadığını söyledi.


 Yerli ve yabancı medyada büyük ses getiren, Şehid Saddam Hüseyin’in torunu Mesud Uday Saddam’ın okuduğu basın açıklaması şöyle:

 

ABD’Yİ ÇÖLE GÖMEN LİDER SENİ UNUTMADIK!

Haçlı-Siyonist emperyalizm ve yardakçılarını Irak çöllerine gömen Şehid Saddam Hüseyin’in doğumunun 77. Yıldönümünü  kutlamak için, burada, işgalci ABD İstanbul Başkonsolosluğu önündeyiz. Adımlar Dergisi olarak, Şehit Saddam Hüseyin’in  Torunu Mesut Uday Saddam Hüseyin öncülüğünde bu günü kutlamak için buradayız.

28 Nisan 1937’de dünyaya gelen Saddam Hüseyin, 1991 yılındaki 1. Irak işgaliyle başlayan “Yeni Dünya Düzeni”nin, İslâm Dünyasını yeniden sömürgeleştirme sürecine savaşarak direnmiş ve 2003 yılındaki 2. İşgalle birlikte, ABD ve hempalarını Irak çöllerine gömecek “şanlı bir direnişin” temelini atmıştı. İBDA Mimarı Salih Mirzabeyoğlu’nun ifadesiyle “ ABD’nin tekerine çomak sokan” bir liderdi Saddam Hüseyin.

20 yıldır Fransa’da esir tutulan ve şehid Saddam Hüseyin’in yakın dostu olan Kumandan Carlos’un yakıştırmasıyla “Arabların Son Şövalyesi” olan Yiğit Saddam Hüseyin, 2006 yılında, Ilımlı İslamcı BOP’çularla, Şii BOP’çuların ittifakıyla, emperyalizm önünde engel teşkil ettiği için idam edildi.

Tohumunu Şehid Saddam Hüseyin’in attığı bu direniş bugün, Afganistan’da, Libya’da ve Suriye’de emperyalist ABD ve yardakçılarına karşı devam etmektedir.

Şehid Saddam Hüseyin, kavgasını sadece emperyalizme karşı değil, Büyük Orta Doğu Projesi, yani BOP’un, Sünni ve Şii kökenli işbirlikçilerine karşı vermiştir.

Bugün Türkiye, Afganistan ve Libya’da, Ilımlı İslamcı ve emperyalist ABD’nin kuklası BOP’çular iş başındayken, Irak’ta ise ABD işbirlikçisi Şii ve “BOP”çu bir iktidar vardır. Maliki iktidarı, Irak’taki Saddam Hüseyin’in Genel Kurmay Başkanı İzzet Düri liderliğindeki Cihad ve Kurtuluş Yüksek Komutanlığı ve Sünni aşiretlerin kurduğu  “ Irak Devrimcileri Askerî Konseyi”nin örgütleyip yürüttüğü, halk direnişini kanla ve silahla bastırmak için elinden geleni yapmaktadır.

ABD işbirlikçisi Malik yönetimi Irak’ta Müslüman halka karşı ABD’den aldığı silahlarla saldırmaktadır. Maliki yönetimin vahşeti o kadar büyük bir boyuttadır ki, emperyalizmi karşı halk direnişini bastırabilmek için Fırat nehri üzerindeki barajların kapaklarını açtırmıştır. Barajlardan salıverilen azgın sular Samarra, Anbar, Felluce gibi birçok şehri basmış, kadın çoluk çocuk bir çok masumun ölmesine yol açmıştır. Yerleşim yerlerini ve tarım arazilerini kullanılmaz hâle getiren bu sular, sel halinde Bağdat’a ulaşmıştır.

Buradan bütün dünyaya, Irak’ta ABD işbirlikçisi Maliki yönetiminin Irak’taki halka karşı bu katliamları duyurmak istiyoruz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: