VARAK DERGİSİ 4. SAYISI ÇIKTI

VARAK DERGİSİ 4. SAYISI ÇIKTI

“K.maraş’tan yeni bir ses” nidası ile yayın hayatına başlayan Varak Dergisi 4. Sayısı ile okuyucunun huzurunda. Varak dergisinin 4. Sayısının takdim yazısı şu şekilde;

Defalarca söylediğimiz bir hakikat şudur ki; bizce şiir bir medeniyet taşıdır. Bir medeniyetin isyan yüklü sesinin tezahürüdür. Bu sayımızda Türk Edebiyatında önemli bir yere sahip olan İkinci yeni şiirini ele aldık. Bu bağlamda Metin Acıpayam, “İkinci Yeni Şiiri Etrafında Bir Kaç Söz”  yazısı ile bu sayımızda yerini aldı. İkinci Yeni şairlerinden Sezai Karakoç’un Kar şiirinden bir dörtlükle başlayan bu yazı, edebiyatseverlerin alaka ile okuyacağı türden.

Varak dergimiz yazar kadrosu gün geçtikçe büyüyor. Aramıza üç yeni yazarın katıldığı müjdesini de bu vesile ile söyleyelim. Bu bağlamda yeni yazarlarımızdan Emrah Sağlam,  “Fatih olsam çıksam fethine, Hürrem olsan gelsen evime” Dilek Şahin ise “Dikiş Tutmayan acılar” şiiri ile, Ahmet Tahtasakal ise “Vefalılara”  isimli şiir ile dergimiz kadrosuna “merhaba” dediler. Bizde Varak dergisi yayın kurulu olarak gerek Emrah Sağlam’a gerekse Ahmet Tahtasakal’a aramıza hoşgeldin diyoruz.  Ayrıca Yunus Ceyhan “Yürüyen El”, Tufan Ersöz “kanar vicdanın ayakları” Gülşen Mavi “Pusulanın kırık ibresi” isimli şiirleri ile okuyucularımıza bol şiirli bir muhteviyat armağan ettiler.

Bu sayımızın muhteviyatı bu şekilde…

Yeni sayımızda buluşmak dileğiyle…

 

Dergiyi isteme ve iletişim bilgileri:

DUMLUPINAR MAHALLESİ. SAİT ZARİFOĞLU BULVARI, HİLAL APARTMANI ALTI. NO:157/C ONİKİ ŞUBAT/K.MARAŞ.

İRTİBAT TELEFONU: 0507 465 58 88

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: