9 Mayıs’da Bolu’daydım

9 Mayıs’da Bolu’daydım

IMG_0172

Biz Maraş kafilesi olarak Bolu’ya ulaştığımızda İstanbul’dan gelen gönüldaşlar yol çalışması olduğundan beklenenden daha geç geldiler. Onların gelmesiyle birlikte toplanıp slogan atmaya başladık. Sloganlarımız şunlardı:

“İşkenceci köpekler hesap verecek!”

“Kumandan nerede biz oradayız!”

Tekbirlerle beraber cezaevine doğru yürürken polis barikatıyla karşı karşıya geldik.

Talebimize rağmen barikatı kaldırmadılar, “yazılı emir var” vs diyerek bizi oyalamaya kalktılar. Temsilcilerimiz ise, iki yıldır yazılı emir olduğunu ve kaldırılması gerektiğini söylediler. Polisler bir yerleri arayıp kaldırılamayacağını tekrar söylediklerinde barikatları biz kaldırdık.

Barikatları kaldırmamızla polislerle karşı karşıya geldik, onlar da gaz sıktılar. İlk şokla küçük bir dağılma olur gibi olduysa da Akıncı Beyimizin, “Kaçmayın, saldırın!” diye haykıran sesi ile tekrar yüklendik. Bu arada ben nereden geldiğini bilmediğim bir gaz maskesini kucağımda buldum. Bir an, “takayım mı, takmayayım mı?” diye aklımdan geçirirken, yaşlı bir amcamızı 3 polisin yere yatırıp jopladığını görünce gaz maskesini polislere fırlattım, gaz maskesinin değdiği polis tepetaklak oldu. O an yüzüme çok şiddetli bir şekilde portakal gazı sıkıldı. Ben kendimden geçecek noktaya geldim, gönüldaşlar hastaneye götürdüler. Hastanede 5-6 yaralı polis olduğuna şahit oldum.

Hastaneden döndüğümde ortalık süt liman olmuştu, diğer illerden gelen gönüldaşlarla vedalaşıp dönüş yoluna revan olduk.

ABDULLAH YILDIZ

ADIMLAR DERGİSİ MARAŞ

IMG_0181

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: