BAŞBAKAN MARKETE SIĞINDI

BAŞBAKAN MARKETE SIĞINDI

Soma’da gerçekleşen katliamın ardından katlettikleri işçilerin aileleri ve yakınlarına karşı boy göstermek üzere Soma’ya giden RTE, ummadığı şekilde tepkiyle karşılaşınca çareyi bir markete sığınmakta buldu.

Soma Belediyesi çıkışında, vatandaşlara seslenme cüretini gösteren RTE’ye karşı yaklaşık 100 metre uzakta bir gencin protesto sloganları attığı duyuldu. Başbakan’ın korumaları bu gence müdahale edip gözaltına aldı. Bunu gören başka bir genç de polislere tepki gösterince, belediyeye yaklaşık 200 metre uzaklıktaki grup da protestolara katıldı. Polisin sert tepkisine bazı vatandaşlar da tepki gösterince, olayın boyutu büyüdü.

Bu sırada konuşmasını bitirip aracına binen Başbakan Erdoğan protestocuların bulunduğu yerde durup aracından indi. Ancak bu sırada ‘Başbakan istifa’ diye bağıranlar oldu.

Bunun üzerine yakın korumalarıyla Özel Harekat polisleri protestoculara ve olayları görüntüleyen gazetecilere müdahale etti, tartakladı.

Proteto sırsında göstericiler İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya da tepki gösterip üzerine doğru yürümesi dikkati çekti. Başbakan Erdoğan bu sırada bir işyerine girip kısa süre kaldıktan sonra ayrıldı.

Erdoğan’ı protesto eden sekiz kişi gözaltına alındı.

Halkın tepkisinden korkan korumaların, Başbakan’ın makam aracındaki 0002 numaralı plakayı alarak aracın içine sakladıkları görüldü.

 ADIMLAR HABER

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: