O, OL DER

O, OL DER

13 Mayıs 2014 Manisa’nın Soma ilçesi’ndeki maden ocağındaki facia gündeme bomba gibi düştü. Bütün programlar iptal edildi. Devlet’in zirvesindekiler Soma’da. Üç günlük yas ilan edildi. Oysa tam bundan on beş gün önce CHP başta Soma olmak üzere tüm maden ocaklarının durumları ve yapısal eksikliklerden dolayı tehlike arzettiğini, acilen tedbirlerin alınması gerektiğine dair bir önerge vermişler, ancak her zaman ki gibi hükümet bu önergeyi kaale almamıştır.

Başbakan’ın yine yaklaşık on beş gün önce bu konuyla ilgili olarak ‘’ bu mesleğin fıtratında ölüm var’ diyerek feryatlara kulak tıkaması ne yazık ki yüzlerce vatan evladının göz göre göre ölümüne sebep olmuştur. Başbakan bu gün Soma’da halk tarafından ‘’istifa! İstifa! sloganları ile karşılanmaktadır. Hatta halk Erdoğan’ın etrafındaki olağanüstü tedbirlere karşılık şöyle feryat etmektedir:’’ Bu kadar tedbiri maden ocağındakiler için alsaydınız bütün bunlar olmazdı!

Bir madenci çıkarılıyor, üstü başı simsiyah ve çizmeleri çamurlu. Sedyeye yatacak ama yatamıyor. Neden mi? Anadolu insanı, öyle ince, öyle saftır ki, ne durumda olursa olsun önce devleti düşünür! Bir çizmelerine, bir bembeyaz sedyeye bakar. Ta ki hemşire ‘’önemli değil, uzanın’’ deyince  uzanır. Bu manzara insanın yüreğini eritecek,kasıp kavuracak bir manzaradır!

Erdoğan ve yakınları çalıp çırptıklarını sıfırlamaya çalışsın!

Anadolu halkı hiçbir can güvenliği olmadan çalışsın çabalasın!

Ve CAN VERSIN!

 

Başbakan , bu kazaların olağan olduğunu dünya devletlerinden örnekler vererek açıklamalarda bulunuyor.

Sizce Erdoğan ne yapıyor?

Kimi kandırmaya çalışıyor?

Sayın Başbakan:

insanın fıtratında ölüm var!

Her başlangıcın bir sonu var!

Her zülmün sonu var!

Anadolu halkının da bir sabrı var!

AMA ALLAH’IN SOPASI YOK!!!

O ,OL DER…..

ESMA TURAN

ADIMLAR HABER

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: