EYLEMLER DEVAM ETTİ

EYLEMLER DEVAM ETTİ

kadına_tekme

Soma maden cinayetinden sonra yapılan eylemler hız kesmeden devam etti.

 

Kaymakamlık Binasına Molotoflu Saldırı

 

İstanbul Sancaktepe Demokrasi Caddesi’nde bulunan kaymakamlık binası önüne gelen ve yüzleri maskeli olduğu öğrenilen yaklaşık 10 kişilik grup, binaya taş ve molotof attı. Atılan taşlar nedeniyle binanın camları kırılırken, molotof kokteyli de yangın çıkmasına neden oldu. Hizmet binası önünde bulunan görevli polis memurları yangın söndürme tüpleriyle çıkan yangına müdahale edip alevleri söndürdü. Yüzleri maskeli grup slogan atarak ara sokaklara kaçtı. Olayın ardından kaymakamlık binası önünde çevik kuvvet ekipleri hazır bekletildi.

KAYMAKAMLIK

Polisten Yere Düşen Kadına Tekme!

 

Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasında hayatını kaybedenlerini anmak için Taksim Meydanı’ndaki Cumhuriyet Anıtı’na kömür bırakmak isteyen 10-15 kişilik gruba polis müdahale etti.

Çevik kuvvet ekipleri kalkan ve coplarla grubu Tarlabaşı’na doğru sürükledi. Gruptakiler Talimhane’de tekrar biraraya gelerek Taksim Meydanı’na yürümek istedi. Şehit Muhtar Bey Caddesi önünde polis önlem alarak grubun önünü kesti. Eylemciler ise oturma eylemine başladı. Bunun üzerine polis oturma eylemi gerçekleştiren 9 kişiyi yaka paça gözaltına aldı.
Talimhane’de polisle eylemciler arasında yaşanan kovalamaca sırasında, bir kadın polislerin itmesiyle yere düştü. Yerdeki kadına ayaktaki bir çevik kuvvet polisi tekmeyle vurdu. Polis tarafından tekmelenen kadın bir müddet yerde kaldıktan sonra ayağa kalktı ancak daha sonra az ilerde kaldırımda oturarak kendine gelmeye çalıştı.

İnsanlarımız, Tayyibin kullarında hiçbir acıma ve merhamet kırıntısı kalmadığını sıkça görmeye başladı.

polis_yere_düşen_kadını_tekmeliyor

 

Gazi Mahallesi’nde Gösteri

GAZİ Mahallesi’nde korsan gösteri yapan 500 kişilik grup yolu trafiğe kapatarak eylem yaptı.

Polis ekipleri göstericilere TOMA ile su sıkarak ve gaz bombasıyla müdahale etti.
Sultangazi, Gazi Mahallesi İsmetpaşa Caddesi’nde saat dün saat 19.00 sıralarında toplanan yaklaşık 500 kişilik grup, cadde üzerindeki çöp konteynerlerini ateşe vererek çevrede buldukları pazar tahtalarıyla barikat oluşturdu. Göstericiler cadde üzerinde bulunan inşaat halindeki bir binadan polis ekiplerine taş, molotof kokteyli attı. Polis ekipleri göstericilere TOMA ile tazyikli su sıkarak ve gaz bombasıyla müdahale etti.

POLİS_tazyikli su

 

İTÜ Maden İşgali 3. gününde

SOMA’da yaşanan maden katliamına dikkat çekmek üzere İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maden Fakültesi’nde öğrencilerin işgali 3’üncü gününde devam ediyor.

İTÜ’nün Ayazağa kampüsünde bulunan Maden Fakültesi binada kapılar giriş ve çıkışlara kapatıldı. Binaya “Bu fakültede işgal var” ve “Yeryüzü aydınlansın diye işçilerin gökyüzü karartılamaz” yazılı pankartlar asıldı.

itü2

 

ADIMLAR HABER

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: