Soma’da Olağanüstü Hal!

Soma’da Olağanüstü Hal!Soma’da Olağanüstü Hal!

SOMA’da yaşanan maden cinayetinden sonra AKP rejimine karşı yapılan protestoların artmasının ardından ilçede tam bir olağanüstü hal durumu gözleniyor.

Manisa Valiliği ise dün, ilçede yapılması beklenen tüm gösteri, protesto ve yürüyüşleri yasakladı. İlçe girişinde polis, özellikle otobüsler ve Manisa dışından gelen otomobilleri durdurdu. Yolculara, neden geldikleri soruldu ve bazı kişilerin ilçeye girişine izin verilmedi. İlçenin Bergama-Kınık, Savaştepe ve Akhisar girişleri polis kontrolü altında tutuldu. Gün boyunca Soma’nın içinde de hem sivil polis hem de Çevik Kuvvet terörü estirildi. Soma’da gösteri ve yürüyüşleri yasaklayan Valilik ise önceki günkü yürüyüşün Soma ve Manisa dışından gelen gruplarca yapıldığını öne sürdü.

 
KOMANDO GÖNDERİLDİ

Soma ilçe merkezinde tırmanan gerginlik ve çıkan olaylar sonrasında jandarma maden sahasında da güvenlik önlemlerini arttırdı. İzmir, Ankara, İstanbul ve Denizli’den komando birlikleri bölgeye gönderildi. Soma merkezinden madenin bulunduğu alana kadar yaklaşık 30 kilometre boyunca, belli aralıklarla kontrol noktaları kuruldu.

 

ADIMLAR HABER

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: