BAGİ AC’DEN MİRZABEYOĞLU’NA ÖZGÜRLÜK KAMPANYASINA DEVAM!

BAGİ AC’DEN MİRZABEYOĞLU’NA ÖZGÜRLÜK KAMPANYASINA DEVAM!

 

BAGİ AC her hafta düzenlediği Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’na Özgürlük Kampanyası ve İmzalarına bu hafta da devam etti. Söz BAGİ AC’de…

 

 

17.05.2014 Düsseldorf HBF

Freiheit für Salih Mirzabeyoglu

Salih Mirzabeyoglu’na Özgürlük

7. IMZA KAMPANYASI

7. UNTERSCHRIFTEN – KAMPAGNE
Saat 11.00 gibi, her eylemimizde olduğu gibi full lojistik desteğimiz olan sevgili Fişenkci Gönüldaş ile, malzelerimizi arka bahçesinde depoladığımız arkaşımızın dükkanında buluştuk.

Malum, Almanya’da 25 Mayıs Avrupa Parlamentosu ile paralel olarak yerel seçimler var ve hazırlıklar tam hız devam ediyor.

Baktık ki dükkanın hemen yanında Sosyal Demokratlar SPD, Liberaller FPD ve Hrıstiyan Demokratlar CDU Stand kurmuş.  CDU en güçlü Parti ve seçimleri kesin kazanacağı düşünülüyor !

Standların yanından geçerken, erken davranan CDU’lu genç bizede broşür uzattı. Memnuniyet ile teslim alıp kendi broşürlerimizi verelim derken, afişlerdende sima olarak tanıdığımız

CDU Belediye Başkanı Adayı Sayın Madzirov bizzat standta.

Birebir görüşme imkanıyla eylemlerimizden genişce bahsettik.

Bagi AC olarak İnsiyatifimizi yakından tanımak istediğini ve seçimlerde bizdende destek beklediğini belirtip, seçimlerin ardından kendisi ile terminleşmemiz üzere  Kontakadreslerini yazıp verdi ve biz işimize koyulmak üzere yanından vedalaşıp ayrıldık.

Malzemeleri arabaya istiflemeye başladığımızda ise, kullandığımız reklam panosunun olmadığını farkettik. Emanet olması açısından Nihan Gönüldaş arkadaşın yanına geçti ve Belediye Başkanı Adayı Sayın Pavel Madzirov’un, daha önce arkadaşımızın dükkanına uğrayıp kullanabileceği malzeme varmı diye sorduğunu ve arka bahçeden, kendi plakatını Kumandanın resminin olduğu tarafa koyarak standta kullanmak üzere reklam panosunu aldığını öğrendi.

Bunu üzerine tabi hemen tekrar yanına giderek nazikce geri istedik, çünkü bizimde eylemimiz birazdan başlamak üzereydi.

Çok büyük bir mahçubiyet ifadesi ile

özürler dileyerek hemen arabamıza kadar panoyu taşıdı ve kendi resmini çıkarttığında Kumandan Mirzabeyoğlu’nun resmini sanırız tekrar görünce iyice bir afalladığını ve konuyla mutlaka ilgilenmek

İstediğini söyledi. Tevafuk! Nasip ?

Yeni Konsolusu yakınen tanıması ve birçok Türk Dernekleriyle irtibatta olması bakımından gerçekten yardımcı olabileceğini ümit ettiğinide

söyledi. Sevindik tabi. Ve tekrar başarı dileklerimiz ile vedalaştık.

Bu kadar yakınlaşmışken de inşaAllah kazanmasınıda içimizden diledik.

Şimdi hazırdık ve hemen yola koyulup, aşırı kalabalık olan istasyonda hazırlıklarımızı bitirdiken sonra eylemimize başladık.

Kısa süre sonra Kılınç Gönüldaşımız ve kızı, ardından Yasin Gönüldaş da aramıza katıldıktan sonra, bayağı hareketli olan eylem alanımızda sürekli anonslar ve bilgilendirmelerle Allah’ın izniyle bereketli bir eylem gerçekleştirdik.

Gün içerisinde kendi yürüyüşlerinden dönen ve seçimler dolayısı ile afiş propagandalarıyla her yeri süsleyen MLPD ( Almaya’nın Marksist Leninist Partisi ) sempatizanlarından kalabalık bir grup standımızı ziyaret edip bilgi alıp imzaladılar.

Yine bizim için süpriz olan, Filistin işgalini protesto amacıyla hemen arkamızdaki alanda toplanan Filistinli kardeşlerimizin de ziyaretine uğradık. Karşılıklı dayanışma için mikrofonumuzu ve Box’umuzu kendilerine verdik.

Kendilerine katılıp kendilerinden daha enerjik sloganlar attığımızı görünce şaşkınlıklarını gizleyemediler ve konuşmlarında  “Türk kardeşlerimize teşekkür ederiz” demeyi ihmal etmediler.

Bu arada Nihan Gönüldaşımız da kısa bir konuşma yaptı ve Kumandan Mirzabeyoğlu’nun ” Büyük Doğu Projesinde İsrail diye bir devlete yer yoktur ” sözünü Almanca yumuşatarak yüksek sesle dile getirdi ve eylemlerinin ardından standımıza imza atmaya davet etti.

Sıra sıra halinde genç yaşlı Filistinli kardeşlerimizin gelmesi ve birkaçının bizimle dakikalarca oturup sohbet etmesini memnuniyet ile karşıladık.

Duygulu anların da yaşandığını söylememize gerek yok aslında.

Fikir konusundaki ciddiyetimizi ve Kumandan Mirzabeyoğlu’nun Yeni Dünya Düzenindeki vurgularına bayıldılar ve birçoğu Mail adreslerini de yazıp mutlaka konu hakkında devamlı bilgilendirilmek istedimlerini söylediler.

 

Eylem boyuncada ” Salih Abi için seve seve ” diyenler, bizi internet üzerinden tanıyıp takip ettiklerini söyleyenler, hiç sorgusuz sualsiz anonslarımızdan sonra imza atıp devam gidenler ile standımız sürekli bir hareket içerisindeydi.

Rabbimize hamd olsun !

 

Haftaya Cumartesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın Almanya ziyareti sebebi ile Köln’deyiz !

 

Sayın Kumandan Mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu’nun Özgürlüğu ve İBDA Fikriyatı‘nın tanınması adına Eylemlerimiz devam edecektir.

 

Saygılarımızla

Bagi Avrupa Cephesi

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: