SEN KAŞINDIN!

SEN KAŞINDIN!

Kolpacı Tayyip ve saz arkadaşları bu defa da Almanya’yı karşılarına almış gözükerek kendilerince yine kahraman olma hesabındalar; sahte kahraman.

Alman dergisi RTE’ye küfretmiş.

Nasıl küfredermiş, RTE bizim Başbakanımızmış.

RTE bizim başbakanımız değil, toprakları NATO’ya ait olan bir ülkenin Başbakanı. Bu ülkenin gerçek sahipleri hâlâ “öz vatanlarında garip, öz yurdunda parya” yaşamağa mahkûmlar. RTE’yi bizden saymamız için, gerçekten bize ait bir refleksi üzerinde bu tepkilerin muhatabı olması gerekir.

Oysa O, AB’yi canı gönülden isteyen, AB’ciliğini övünerek haykıran, AB devşirmesi, Barbar Batı’nın azad kabul etmez kölesi.

Batı’ya karşı sözde de olsa tavır alamamış bir tip.

Adam kendi vatandaşına “İsrail dölü” diyor, sonra da dönmüş İsrail’den özür diliyorlar. Vatandaşının kalbinin kırılması değil, İsrail’in küstürülmemesi daha mühim zira.

Batı’nın RTE’ne saldırması, RTE’ni millî yapmaz.

Her saldırıya uğrayan millî olmuş olmaz.

Psikoloji ilminden tutun da hayvan terbiyesi ve daha nereden nereye kadar, sert ve haşin davranma her zaman düşmanlık göstergesi olmaz. Evet, Kartal da uçar sinek de ama sinek kartal değil. Misal, adam terbiye edeceği mahlûku, bu bir insan veya hayvan da olabilir, sert ve inadını, kibrini kırıcı bir aşağılama ile de terbiye etme yoluna gidebilir. Cinsine göre değişen terbiye türleri arasında böylesi de var.

Ayrıca Batı’ya bazı kesimlerin kendi politik yarar hesapları açısından Erdoğan’a karşı olmak, onu Batı karşısında konumlandırmaz. Adana – İncirlik Amerikan terör üssü başta olmak üzere diğer NATO üslerinin kapatılması kararını vermedikçe ve NATO’ya defol git demedikçe O’nun Batı karşıtlığı büyük bir yalandan öteye geçemeyecek.

Şimdi, RTE Almanya’ya gidecek.

“Bak, geleceksin ama şöyle yapmayacak, böyle davranmayacaksın!” diye önceden bir terbiye ediyorlar aslanımı.

Bizimkisi de aksilense, huylansa da, “gitmiyorum, AB’den de çıkıyoruz!” diyemiyor.

Maraş’taki Alman Patriotları koruyor aslanımı.

Fırçayı yiyip oturacak her seferinde.

Arada bir huysuzlanacak ki, içerideki kapatmalarına, “bizimki de amma da erkek!” deme fırsatı doğsun.

Hadi tıpış tıpış Alamanya’ya… İsrail’den de özür dileyeceksiniz…

Siz kaşındınız.

 

A. Bâki AYTEMİZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: