Devrimciler Nasıl sabrediyorlar; Anlamıyoruz!

Devrimciler Nasıl sabrediyorlar; Anlamıyoruz!

Rejimin başı Tayyip Erdoğan, dünkü AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda; “Dün Berkin Elvan’ı anmak için törenler düzenleyeceklermiş. Kusura bakmayın biz her ölüm hadisesinde anma mı düzenleyeceğiz? O zaman bütün işleri bırakalım tören düzenleyelim. Ölmüştür geçmiştir, bitmiştir. Bunlara karşı  polis eli kolu bağlı mı duracak. Nasıl sabrediyorlar anlamıyorum” demişti.

Biz de, Başbakan’ın bu konuşmasını, mânâyı anlamak bakımından tersine çeviriyoruz:

Polis, anma yapan halka gaz bombası, plastik mermi ve gerçek mermilerle infaz ederken, her kesimden devrimci insanlar eli kolu bağlı mı duracak? Nasıl sabrediyorlar? Anlamıyoruz!

Soma’da beş yüz insanımız, özelleştirme adı altında köleleştirilerek katledilirken, bunların faillerine karşı, her kesimden devrimciler eli kolu bağlı mı duracak? Nasıl sabrediyorlar; anlamıyoruz!

Kendi vatandaşını “kaçma lan İsrail dölü” diyerek yüzlerce korumanın içinde yumruklayan bir başbakana karşı, her kesimden devrimciler eli kolu bağlı mı duracak? Nasıl sabrediyorlar anlamıyoruz?

Soma faciasının baş aktörlerinden olan maden sahibine karşı, her kesimden devrimciler eli kolu bağlı mı duracak? Nasıl sabrediyorlar anlamıyoruz?

Başbakanlık danışmanı kılığındaki bir eşkiyanın, asker ve özel harekat polislerinin yatırdığı bir insanı tekmelerken, her kesimden devrimciler eli kolu bağlı mı duracak? Nasıl sabrediyorlar anlamıyoruz?

Bu hükümet eliyle gizli-açık uluslar arası anlaşmalarla ülke sömürgeleştirilmişken, her kesimden devrimciler eli kolu bağlı mı duracak? Nasıl sabrediyorlar anlamıyoruz?

NATO terör üsleri vatan toprağını işgal etmişken, her kesimden devrimciler eli kolu bağlı mı duracak? Nasıl sabrediyorlar anlamıyoruz?

Tarihin en büyük hırsızlığı ve yolsuzluğu yapılırken, her kesimden devrimciler eli kolu bağlı mı duracak? Nasıl sabrediyorlar anlamıyoruz?

Ülke bölünürken ve bölücü propagandası etkisiyle Müslüman-Türk’e suçluluk psikolojisi yaşatılırken, her kesimden devrimciler eli kolu bağlı mı duracak? Nasıl sabrediyorlar anlamıyoruz?

Kıbrıs AB’ye peşkeş çekilmişken, her kesimden devrimciler eli kolu bağlı mı duracak? Nasıl sabrediyorlar anlamıyoruz?

Savaşta, Batı emperyalizmiyle savaşan Türk Milletini arkadan vuran Ermenilerden ismini ağzına almadığı Türk Milleti adına özür dilerken, her kesimden devrimciler eli kolu bağlı mı duracak? Nasıl sabrediyorlar anlamıyoruz?

Dinin içini boşaltılarak Batı sistemi içinde eritip yok edilmeye çalışılırken, her kesimden devrimciler eli kolu bağlı mı duracak? Nasıl sabrediyorlar anlamıyoruz?

AKP rejimi erketeliğiyle Irak işgal edilip parçalanırken, bu işgal neticesinde Irak’ın en son Devlet Başkanı Saddam Hüseyin şehit edilirken, her kesimden devrimciler eli kolu bağlı mı duracak? Nasıl sabrediyorlar anlamıyoruz?

Yine AKP rejimi erketeliğiyle Libya işgal edilip parçalanırken, bu işgal neticesinde Libya Devlet Başkanı Muammer Kaddafi şehit edilirken, her kesimden devrimciler eli kolu bağlı mı duracak? Nasıl sabrediyorlar anlamıyoruz?

Bizzat Tayyip Erdoğan tarafından binbir bahaneyle ve hainane bir şekilde “İsrail’e karşı son karakolumuz olan” Suriye karıştırılırken, her kesimden devrimciler eli kolu bağlı mı duracak? Nasıl sabrediyorlar anlamıyoruz?

16 senedir zindanda telegram işkencesiyle esir tutulan Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’na bu düşmanlığı yapanlara karşı, her kesimden devrimciler eli kolu bağlı mı duracak? Nasıl sabrediyorlar anlamıyoruz?

Evet Tayyip Erdoğan, senin de dediğin gibi “hayat risklerle dolu”

O zaman, Devrimcilerin sabırları bittiğinde meydana gelebilecek “elim kazalar” sebebiyle siz de her gün anma yapmayacaksınız! Ölmüştür, geçmiştir, bitmiştir!

 

Ünsal ZOR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: