Tayyip Erdoğan’a Her Kesimden Protesto!

Tayyip Erdoğan’a Her Kesimden Protesto!

Cumhurbaşkanlığı seçiminden dolayı miting için Almanya’nın Köln kentine gelen Başbakan Erdoğan’ı protestolarla karşılandı ve protestolar ardı arkası kesilmeden devam ediyor.

Protestocular arasında Almanya’da çalışan madenciler de bulunuyor. Eberplatz’da toplanan kalabalık “Her yer Soma,her yer direniş”, “Erdoğan istifa”, “Her yer Taksim her yer direniş”, “Katil Erdoğan!”  sloganları atıyor.

 

Almanya’daki protestolara her kesimden insan katılıyor. Almanya’da Erdoğan’ı protesto edenlerinin sayısının 50 bine yakın olduğu belirtiliyor.

Bununla birlikte Almanya’nın önde gelen gazetelerinden Bild resmi web sitesinin manşetine, “Hoş gelmediniz, burada istenmiyorsunuz” yazdı.

İLK PROTESTO BÜLENT ARINÇ’A

Almanya’daki arkadaşlarımızın bildirdiğine göre, Dün weidengasse sokağındaki Bosporus lokantasında bulunan Bülent Arınç ve Türkiye’nin Almanya büyükelçisinin de aralarında bulunan grubu gören her kesimden muhalifler protestoya başladı. AKP taraftarlarıyla muhalifler birbirlerine saldırdı. 300 kişilik grubu polis saatler sonra ancak dağıtabilmiştir.

Bu haber Almanya’nın ntv web sitesinde de yer almıştır.

 

ADIMLAR HABER

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: