Çağlayan Adliyesi’nde Eylem

Çağlayan Adliyesi’nde Eylem

 

Kumandanımız Salih Mirzabeyoğlu ve Genel Yayın Yönetmenimiz Ali Osman Zor ile birlikte birçok gönüldaşımızın yargılandığı 25 Ocak Noel Baba Operasyonu davasının, yeniden yargılama iptali ile alakalı olarak, Çağlayan Adliyesi önünde bir protesto gösterisi düzenlendi.

ADIMLAR DERGİSİ, BAGİ ve GÜLDENİZDE ELİFLER PLATFORMLARI’nın ortaklaşa düzenlediği basın açıklamasında;

“AKP hükümeti, Salih MİRZABEYOĞLU’nun fikri yönünü ve uğradığı devlet zulmunü ısrarla kapatmak istiyor.

Tutuklu olduğu METRİS CEZAEVİ’ne, hem kendisini hem de İBDA bağlısı diğer tutukluları öldürmek için 1999 ve 2000 yıllarında jandarmanın ağır silahlarla yaptığı baskınlar sebebiyle, yine Salih MİRZABEYOĞLU ve İBDA bağlıları suçlu görülmüş, yargılama neticesinde, bu gün itibariyle kendisine ve diğer İBDA bağlılarına ağır hapis cezaları verilmiştir.

METRİS cezaevine yapılan silahlı saldırının, bir 28 Şubat oyunu olduğu ve bu baskının cezaevine sızdırılmış JİTEM elemanları sayesinde tezgâhlandığı, olayların bizzat içindeki eski JİTEM elemanlarının ifadesiyle sabitken, bu deliller görmezden gelinerek, Salih MİRZABEYOĞLU, Ali Osman ZOR ve onlarca İBDA bağlısına ağır hapis cezaları verilmesi bir hukuksuzluk değildir!

EVET HUKUKSUZLUK DEĞİLDİR!

Bunun adı hukuksuzluk değil, bu ülkenin Müslümanlarına zulümdür ve savaş ilanıdır!” şeklinde bildirildi.

Basın açıklamasının ilerleyen satırlarında şu ibareler dikkat çekti:

“Başbakan ERDOĞAN, Salih MİRZABEYOĞLU davasıyla nasıl ilgileniyor ve izliyorsa, İBDA bağlıları da bundan böyle AKP Hükümeti ve Recep Tayyip ERDOĞAN’ı aynı şekilde izleyecek ve ilgileneceklerdir!

BUNU BURADA İLAN EDİYORUZ!

TARİH ŞAHİT OLSUN!

MÜSLÜMAN TÜRK HALKI ŞAHİT OLSUN!

ANADOLU ŞAHİT OLSUN!”

“Yaşasın Kumandan Mirzabeyoğlu”, “Yaşasın Başyücelik Devleti Mücadelemiz”, “Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi”, “Harami Çeteleri Hesap Verecek”, “Soma’nın Katilleri Hesap Verecek” şeklinde sloganların atıldığı ve “İBDA’cılar Kolay Lokma Değildir”, “Adaletsizliğin Adı Recep Tayyip Erdoğan”, “Tayyip! Senin Hapishanene Başka Adam Yok!”, “Tiyatro Bitti, İşkence Sürüyor” pankart ve dövizlerin olduğu eylem ve basın açıklaması tekbir ve yeminle sona erdi.

Basın açıklamasının tam metni aşağıdadır.

KAMUOYUNA!

Bu gün burada ADIMLAR DERGİSİ, BAGİ ve GÜLDENİZDE ELİFLER PLATFORMLARI olarak, AKP Hükümeti’nin, Salih MİRZABEYOĞLU ve takipçilerine düşmanca tutumunu açıklamak üzere toplandık.

Her şeyden önce, Salih MİRZABEYOĞLU hakkında bilinenleri kısaca tekrar etmeyi zorunlu görüyoruz. Çünkü AKP hükümeti, Salih MİRZABEYOĞLU’nun fikri yönünü ve uğradığı devlet zulmunü ısrarla kapatmak istiyor.

Salih MİRZABEYOĞLU, 60 cilt telif eserin sahibi, İBDA dünya görüşünün mimarı, mütefekkir ve aksiyon adamıdır!

Üstad Necip Fazıl’ın sözleriyle: “500 yıldır beklenen mütefekkir” dir.

Bu gün burada toplanmamızın amacı da, işte bu “500 yıldır beklenen mütefekkir” in tam 16 yıldır uğradığı devlet zulmünü, BOP işbirlikçisi hükümete ve politikacılara değil, bu yurdun her kesimden samimi insanlarına anlatmaktır!

28 Şubat darbesiyle birlikte, 1998 yılında hiçbir yasal gerekçe gösterilmeden ve okul bahçesinde çocuklarını eve götürmek için beklerken gözaltına alınan Salih MİRZABEYOĞLU, o tarihten bu yana zindanda esir tutulmaktadır!

Gözaltına alındığı gün, üzerine atılı hiçbir suç olmamasına rağmen, “yukarıdan öyle istiyorlar” denilerek tutuklanıp, “yasadışı hiçbir eylemle ilişkisi tespit edilememiştir” yazılı mahkeme kararına rağmen İDAM cezası ile cezalandırılan Salih MİRZABEYOĞLU, şu an itibariyle de yeni bir ceza ile cezalandırılmıştır.

Tutuklu olduğu METRİS CEZAEVİ’ne, hem kendisini hem de İBDA bağlısı diğer tutukluları öldürmek için 1999 ve 2000 yıllarında jandarmanın ağır silahlarla yaptığı baskınlar sebebiyle, yine Salih MİRZABEYOĞLU ve İBDA bağlıları suçlu görülmüş, yargılama neticesinde, bu gün itibariyle kendisine ve diğer İBDA bağlılarına ağır hapis cezaları verilmiştir.

METRİS cezaevine yapılan silahlı saldırının, bir 28 Şubat oyunu olduğu ve bu baskının cezaevine sızdırılmış JİTEM elemanları sayesinde tezgahlandığı, olayların bizzat içindeki eski JİTEM elemanlarının ifadesiyle sabitken, bu deliller görmezden gelinerek, Salih MİRZABEYOĞLU, Ali Osman ZOR ve onlarca İBDA bağlısına ağır hapis cezaları verilmesi bir hukuksuzluk değildir!

EVET HUKUKSUZLUK DEĞİLDİR!

Bunun adı hukuksuzluk değil, bu ülkenin Müslümanlarına zulümdür ve savaş ilanıdır!

Kendisine canlı TV programlarında bile defalarca sorulan “MİRZABEYOĞLU DAVASI” hakkında, “İLGİLENİYORUZ” diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, verdiği DEVLET SÖZÜNÜ tutmamak bir yana, “İLGİLENİYORUZ” dediği adaletsizliğin üzerine yeni ve haksız cezaların eklenmesine, en azından seyirci kalarak, İBDA bağlısı MÜSLÜMANLARA yapılan bu zulme ve savaş ilanına artık apaçık ortaktır.

Bu ortaklık, daha önce BOLU Cezaevi’nde MİRZABEYOĞLU sevenlerine polis tarafından copla ve gaz bombasıyla aldırılarak açıklanmıştı. Şimdi de açıkça ilan edilmiş oldu.

Başbakan son 1 yıl içinde yaptığı açıklamalarla, kamuoyunda, adil bir yargılamayla Sayın Mirzabeyoğlu’nun serbest kalacağına dair bir beklenti oluştururken, diğer taraftan, 28 Şubat operasyonuna karşı  dik duran İbdacıları, uyduruk davaların yeniden ele alınmasıyla cezaevlerine doldurmaktadır.

Biz Mirzabeyoğlu’nu isterken, AKP hükümeti bizden İbdacıları cezaevine vermemizi istiyor.

Biz Sayın Mirzabeyoğlu’nun çıkmasını beklerken, AKP hükümeti Mirzabeyoğlu’nun yanına, O’nun evlatlarını da koyma derdinde.

28 Şubat darbesine karşı direnişin sembollerinden olan 25 Ocak 2000 tarihi, suç dosyası haline getirilerek yapılmak istenenin manası bizce budur.

Yeniden yargılama talebinin, öne sürülen gerekçelerin incelenme zahmetine girilmeden reddedilmesi, tarafımızdan, hükümetin yargı eliyle İbdacıları etkisizleştirme operasyonu olarak değerlendirilmektedir.

Biz, Başbakan’ın tabiriyle, yargının bu kararına kesinlikle “saygı” duymuyoruz, duymayacağız.

Anlaşılan o ki; AKP hükümeti bir yandan iktidarı için Allah’ı ve İslam’ı referans gösterirken, bir yandan da Müslümanları hapishanelere doldurmaktan vazgeçmeyecek.

Ama yanılıyorlar!

Başbakan Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, hükümetin bütün üyeleri şunu bilsinler ki, bundan sonra bırakın herhangi bir İbda bağlısını cezaevlerinize vermeyi, size İbdacıların tırnağını bile teslim etmeyeceğiz.

Allah’ın yardımı ve milletin desteğiyle Kumandan Mirzabeyoğlu başta olmak üzere, bizden aldıklarınızı sizden geri alacağız.

Salih MİRZABEYOĞLU ve bağlılarına bu zulmü reva görenler bilmelidir ki; hiçbir İBDA bağlısı, hiçbir gücün ve zulmün önünde eğilmemiştir ve eğilmeyecektir!

Daha önceki iktidarlar ve tarihin sayfalarında kaybolup, bu gün isimleri bile hatırlanmayan politikacılar ve işkenceci uşakları bunu gördü; onlar da görecekler!

Bunun için ne tür fedakârlıklar yapabileceğimizi merak edenlere mücadele tarihimizi yeniden incelemelerini tavsiye ederiz.

EVET, ONLAR DA GÖRECEKLER!

İBDA bağlıları, uydurma iddianameler, uydurma deliller ve resmi beyanlar esas alınarak verilen ağır cezaların önünde eğilmeyecekler!

Biz, MISIR’da yaşanan darbeye İstanbul’dan Rabia işareti yaparken, kendi ülkesinin zindanlarında, Mısır’dan kat kat fazla sayıda SİYASİ TUTSAK tutan bir zihniyetin samimiyetine inanmıyoruz!

Başbakan ERDOĞAN, Salih MİRZABEYOĞLU davasıyla nasıl ilgileniyor ve izliyorsa, İBDA bağlıları da bundan böyle AKP Hükümeti ve Recep Tayyip ERDOĞAN’ı aynı şekilde izleyecek ve ilgileneceklerdir!

BUNU BURADA İLAN EDİYORUZ!

TARİH ŞAHİT OLSUN!

MÜSLÜMAN TÜRK HALKI ŞAHİT OLSUN!

ANADOLU ŞAHİT OLSUN!

 

Kamuoyuna saygıyla duyururuz!

 

BAGİ PLATFORMU

GÜLDENİZDE ELİFLER PLATFORMU

ADIMLAR DERGİSİ

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: