Suriye’den “Kumandan Mirzabeyoğlu”na Selam ve Misafirlik Daveti

Suriye’den “Kumandan Mirzabeyoğlu”na Selam ve Misafirlik Daveti

suriyeden kumandana selam

Suriye’de Haçlı-Siyonist Emperyalizme karşı direndiği için Şehid edilen Büyük Sünni  âlim Suriye eski Müftüsü Şeyh Ramazan El –Buti’nin oğlu Tekvil El-Buti ile  Mahir Çayan ve arkadaşlarının kurduğu THKP-C’nin devamı olan  Acilciler örgütü Genel sekreteri  ve şimdilerde “Mukaveme Suriyyi- Suriye Mukavemeti”  Cephesi lideri Mihrac Ural, Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’na selamlarını iletti.

Baran Dergisi’nin bu sayısında Gazeteci-Yazar Fazıl Duygun’un haberleştirdiği yazıda, “Kumandan Mirzabeyoğlu’nun haçlı-siyonist emperyalizme ve yerli işbirlikçilerine karşı destansı direnişini medyadan takip eden ve bu direnişe hayranlık duyan her iki isim de, Kumandan Mirzabeyoğlu’nu “Suriye sizin vatanınızdır, hapisten çıktığınızda, sizi burada misafir etmeyi arzu ediyoruz” dediler.”

Haberin tam metni aşağıdadır:

Suriye’den “Kumandan Mirzabeyoğlu”na Selam ve Misafirlik Daveti

Suriye’de Haçlı-Siyonist Emperyalizme karşı direndiği için Şehid edilen Büyük Sünni  âlim Suriye eski Müftüsü Şeyh Ramazan El –Buti’nin oğlu Tekvil El-Buti ile  Mahir Çayan ve arkadaşlarının kurduğu THKP-C’nn devamı olan  Acilciler* örgütü Genel sekreteri  ve şimdilerde “Mukaveme Suriyyi- Suriye Mukavemeti”**  Cephesi lideri Mihrac Ural, Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’na selamlarını iletti.

 

Kumandan Mirzabeyoğlu’nun haçlı-siyonist emperyalizme ve yerli işbirlikçilerine karşı destansı direnişini medyadan takip eden ve bu direnişe hayranlık duyan her iki isim de, Kumandan Mirzabeyoğlu’nu “Suriye sizin vatanınızdır, hapisten çıktığınızda, sizi burada misafir etmeyi arzu ediyoruz” dediler.

 

Şehid Şeyh Ramazan El-Buti’nin oğlu Tevkil El Buti, Kumandan Mirzabeyoğlu’na ve bütün gönüldaşlara selamlarını iletti.

 

Şam’da açılacak olan İBDA ofisine muhakkak ziyarete gelmek isteyen, Başyucelik Devleti kitabını okumakta  ve notlar almakta olan El Buti; hapisten çıktığında Kumandanı misafir etmek hususunda da dileklerini bildirdi.

Mihraç Ural da Kumandan’a selamını iletti. Ural, Kumandan Mirzabeyoğlu’na “Çıktığında Lazkiye’de yeri hazır. Buraya gelsin, misafirimiz olur Türkiye onun için  sıkıntılı olur”  diyerek Kumandan Mirzabeyoğlu hakkında misafirlik davetinde bulundu.

 

 

* THKP-C ACilciler kimdir

Mahir Çayan ve arkadaşlarının Türkiye Halkın Kurtuluş Partisi-Cephesi THKP-C,  1972’de, örgüt kadrosunun Kızıldere katledilmesinden  sonra, THKP-C Acilciler örgütü   takip eden yıllarda bu hareketi izleyerek kurulan örgütlerden biriydi.

Silahlı mücadeleyi benimseyen örgüt, çıkışında yayımladığı ‘Türkiye Devriminin Acil Sorunları’ broşürü nedeniyle THKP-C Acilciler adıyla anıldı.

Ural, Türkiye’de bazı yayın organlarında gündeme getirilen ‘Acilciler’bağını inkar etmiyor.

Mihraç Ural, 1986’da örgütün genel sekreterliğine getirildi,  örgüt,  Soğuk Savaş’ın bitimine paralel bir şekilde siyasi evrilme yaşandı

Ural bu dönüşümü şöyle ifade ediyor: ”Bu siyasi evrimin sonucunda Acilciler örgütü barışçı, demokratik mücadeleyi esas alan bir yol izlemeye çalıştı. 22 yıldır Acilciler örgütü, dünyanın hiçbir yerinde ve ülkemizde kayıtsız, şartsız bir biçimde herhangi bir silahlı mücadeleye girişmedi. Ama halkımızın hakları için hukuk çerçevesinde, bir demokrasi, hukuk, insan hakları mücadelesi yürütmektedir”

** Mukaveme-i Suriye’

Ural, Suriye’de şu anda faaliyette bulunan örgütün ise Acilciler olmadığını, ‘yeni bir direniş hareketi’ olduğunu kaydediyor.

Mukaveme-i Suriye’’ adlı hareketin kurucuları arasında Türkiyelilerin de bulunduğunu vurgulayan Ural, örgütün özellikle ‘Türkiye’den ayrıldıktan sonra bölgede giden ve geri dönemeyen Türkiyeli devrimcilerin öncülüğünde’ kurulduğunu aktarıyor.

”Türkiyeli Kürt, Suriyeli Kürt, Türkiyeli Sünni, Suriyeli Sünni, Türkiyeli Şii, Suriyeli Şii, Türkiyeli Arap, Suriyeli Arap hepimiz elbirliğiyle Mukaveme-i Suriye’yi inşa ettik.”

 

Haber: Gazeteci Fazıl Duygun

Baran Dergisi 385. Sayı

baran suriye xx

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: