AKP Eskişehir Teşkilatı’da İstifa Etti

AKP Eskişehir Teşkilatı’da İstifa Etti

Eskişehir’de AK Parti İl Başkanı Süleyman Reyhan, il yönetimi olarak bulundukları görevden bugün itibariyle ayrıldıklarını söyledi

Reyhan, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, AK Parti’nin kurulduğu ilk günden bu yana her kademesinde görev yaptığını bildirdi.

Samimi gayret gösteren biri olmaya çalıştığını belirten Reyhan, şöyle konuştu:

“Genel merkezimiz ile yaptığımız istişare neticesinde il yönetim kurulu olarak istifalarımızı bugün itibari ile veriyoruz. Bize gönül vermiş olan tüm teşkilat mensuplarımıza ifade etmek istiyorum ki küsmek, darılmak, bozulmak, bizim dava kültürümüzde kendisine asla yer bulmadı, bulmayacak. Bizler, ‘Olanda hayır vardır’ düsturuna inanırız. Bizim siyasetimiz makama bağlı değil davaya bağlı bir siyasettir.”

“Vefa üst makamların verdiği kararlara saygı duymak ve rıza göstermektir” ifadelerini kullanan Reyhan, beraber mesai yaptıkları arkadaşlarına teşekkür etti.

Ayrıca, tüm bu süreçleri birlikte yürüttüğü il yönetim kuruluna da teşekkür eden Reyhan, “3.5 yıldır il başkanlığı görevini sürdürmekteyim. Bizlere bu görevi veren başta Genel Başkanımız, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Mazlumlara sırdaş, gariplere yoldaş olan Başbakan Erdoğan’a, şehrimin tüm güzel insanlarıyla birlikte yol arkadaşlığı yapmaya devam edeceğim” diye konuştu.

30 Mart’tan sonra başlayan AKP’deki bu istifaların çapı ve nereye kadar gideceği şuan belirsiz. Fakat kesin olan şu ki, Tayyip Erdoğan seçimlerden sonra epey bir teşkilatın istifasını istemiş durumda. Parti içinde huzursuzluklara sebep olan bu istifaları bazı çevreler oldukça fazla suça bulaşmış AKP’den seçim bahanesiyle ayrılma-kaçma olarakda deperlendirmekde. Bizce bu değerlendirmenin haklılık payı hiç de düşük değil. Ayrıca bu istifa furyası son yerel seçimlerde alınan oy oranının AKP Genel Merkezinde çok da “zafer” olarak değerlendirilmediğinin göstergesi kabul edilebilir.

ADIMLAR HABER YORUM

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: