Bagi AC Düsseldorf Havalimanı Eylemi

Bagi AC Düsseldorf Havalimanı Eylemi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu karşılayan sadece Bagi AC,

Basın olarak orada bulunan yalnız Adımlar Avrupa idi.

 

Bagi AC Düsseldorf Havalimanı Eylemi 

06.06.2014

Bir hafta önceden hazırlıklarına başladığımız C.H.P. Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Düsseldorf Havalimanında karşılama eylemimizi gerçekleştirmek üzere VİP çıkış kapısının karşısındaki yerde pankartlarımızla birlikte yerimizi aldık ve beklemeye başladık.

Yarım saat Pankartlarımızın karşıdan rahatlıkla görülmesi üzerine meraklı ve şaşkın bakışlarla bizlere doğru hareket eden görevlilere “Salih Mirzabeyoğlu’na yapılan adaletsizliği duyurmak istiyoruz” sözleriyle mukabele ederken, görevlilerden uçağın 1 saat kadar rötar yaptığının haberini alır almaz, Gönüldaşımız İmza Kampanyasının Dosyasını yanına alıp CHP yetkililerin ve tek Basın Mensubu olarak orada bulunan Adımlar Avrupa muhabirinin bulunduğu çıkış kapısının hemen önüne geçti. Vakit kaybetmeden görevli, yetkili ve Adımlar Avrupa muhabirinin hep bir arada olduğu kalabalığın arasına dalarak hemen mevzuuya girip şöyle dedi:

“Biz buraya, Kılıçdaroğlu’na karşı protesto yapmaya ve rahatsızlık vermeye gelmedik. Hedefimiz sadece 16 seneden beri zindanda tutulan Fikir Adamı ve İBDA Mimarı Sayın Salih Mirzabeyoğlu’nun özgürlüğü adına 8 hafta boyunca toplanan imzaları birebir kendisine taktim etmek..” (Bu arada ben görevliyim, ben parti yetkilisiyim, kapıdan çıkar çıkmaz yarım dakika içinde burdan ayrılacaklarını, bu işin böyle olmayacağını, bize verin mutlaka kendisinine iletiriz diye diretenler oluyor) “Biz aynı eylemi, Başbakan Erdoğan’ın Köln ziyaretinde de gerçekleştirdik ve yoğun güvenlik önlemlerine ve salonda açtığımız pankartımızın Başbakan’ın özel korumaları tarafından kaldırılmak istenmesine rağmen kendisine birebir imzaları takdim etmeyi başardık.” cevabını verip, kolay lokma olmadığımızın hemen hissini vermiş olduk.

Görüşme esnasında Adımlar Avrupa muhabirinin görüntü aldığını görüp, bunun yasak olduğunu (Şoför olduğu her halinden belli olan kişinin -İBDA-C ‘lilerle aynı kareden görünmemiz sakıncalı- demesi cabası) söyleyenlere:

“Gider suç duyurusunda bulunabilirsiniz, daha geçen günlerde, Sayın Kılıçdaroğlu basından duydukları ilgisizlik hakkında demeçler verdi. Burada başka bir Basın mensubu görebiliyor musunuz? Basın özgürlüğü var, ben işimi yapıyorum, sizde işinize bakın” cevabını alınca, orada bulunan Alman polisleri koşup şikayet etmek isteseler de, asıl kendilerinin direnmelerinin bir faydasının olamayacağını anlayıp, hem Gönüldaşımızı, hem de muhabiri rahat bırakmak zorunda kaldılar.

Bir ara Alman polisinin prosedür icabı karşıda pankartla duran Gönüldaşlarımızın yanına gidip sadece ne için burada olduklarına dair bilgi almasından başkada hiçbir rahatsız etmediler.

Fakat her ihtimale karşı hemen arkalarında bir polis minibüsüyle birlikte, sağlı sollu kuşatmayı da ihmal etmediler.

Aslında Düsseldorf şehrinin en aktif ve süreklilik bakımından en fazla meydanda olmayı başarabilen tek inisiyatifi olduğumuzu bildiklerinden ve bizi tanıdıklarından hiç şüphemiz yoktu!

Kısa bir süre sonra CHP Maraş Milletvekili Sayın Durdu Özbolat, önceden Adımlar Avrupa muhabiri ile görüşüp bizim hakkımızda bilgi aldıktan sonra yanımıza geldi.

Tanışma faslından sonra, kendisinin de bir devrimci olduğunu, yıllarca hapiste yatıp işkence gördüğünü, bizleri anladığını ve hislerimize ortak olduğunu, Sayın Kılıçdaroğlu’nun Almanya ziyaretinin organizatörü olması bakımından kesinlikle yardımcı olmak istediğini, bu işi usulünce ve daha ciddi görünmesi bakımından dosyayı kendisine teslim etmemizi dilediğini ve mutlaka kendisine sunacağını söyledi.

Biz de Sayın Durdu Özbolat’a, Sayın Salih Mirzabeyoğlu’nun özgürlüğü için yaptığımız eylemleri anlatıp yine geçenlerde yaptığımız Köln olayını hatırlattık ve tekrarladık.

O bizim ciddiyetimizi ve kararlılığımızı, biz de yanımıza kadar gelmesi ve samimi olduğunu hissettiğimiz için Bir Milletin Vekili olarak sözünü alıp dosyayı ellerine teslim ettik.

Bize gösterdiği ilgiden, aldığı görüntülerden ve yakın dayanışma göstermesinden Adımlar Avrupa Muhabirini ayrıca selamlıyor ve teşekkür ediyoruz.

Çıkış kapısındaki hareketliliği farkeden Gönüldaşlar iyice yaklaşıp Sayın Kılıçdaroğlu’nun kapıda görülmesi ile birlikte ardı ardına sloganlara başladılar.

Hemen kapı önündeki yetkililer ile selamlaşma gerçekleşirken Sayın Özbolat’ın dosyamız hakkında Sayın Kılıçdaroğlu’nu bilgilendirmesine ve dosyayı takdim etmesine bizzat şahid olduk.

Sloganlar bu arada devam ederken Sayın Kılıçdaroğlu arabaya binmek yerine karşımıza geçip hem el salladı, hem de elini başına götürüp bizleri selamladı. Bizde mukabele ettik.

Konvoy mekandan ayrılıncaya kadar da çevrede toplanan turist, taksici ve alan yetkililerinin bulunduğu kalabalığa karşı da slogan atmaya devam ettik.

 

Hamdolsun eylemimizin hedefini yine hedefe kilitlenerek yerine getirmiştik.

 

Elbette meydanı söz verdiğimiz gibi boş bırakmayacağız.

İki hafta daha İmza Kampanyamızı sürdürdükten sonra bir Mübarek Ramazan Ayı arası verip, Kumandanımız hürriyetine kavuşuncaya dek devam edeceğiz.

Fakat öteki çalışmalarımızı da aralıksız sürdüreceğiz!

 

Yaptıklarımız Yapacaklarımızın Teminatıdır!

 

Tüm Devrimci yürekleri yürekten selamlıyor ellerimizin kavuşacağı günü iple çekiyoruz!

 

Saygılarımızla

Bagi Avrupa Cephesi

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: