MARAŞ’TA BAYRAK İNFİALİ

MARAŞ’TA BAYRAK İNFİALİ

Lice’de bir askeri birliğin basılarak içerisindeki bayrağı indirilmesi Maraş’ta infiale yol açtı.

Lice’de yol kesen PKK’lı gruplara yapılan müdahale esnasında bir grup PKK yanlısı göstericinin 2. Hava Kuvveti Komutanlığı’nı basarak bahçesindeki Türk bayrağını gönderinden indirmesi üzerine yaşanan infial neticesi yüzlerce genç sokağa döküldü.

Ülkede son günlerde yaşanan gerginliğin yansıması Maraş’ta da kendisini gösterdi. Ellerinde Türk bayraklarıyla Trabzon Caddesi boyunca yürüyen gençlerin, tekbirler eşliğinde özellikle, “Bayrağa uzanan eller kırılsın!” sloganını atarlarken, AKP iktidarı ve Başbakan Erdoğan’ı etnik Kürtçü bölücülerle işbirliği içinde olmakla suçlayan sloganlar da dikkat çekti.

Maraş merkezde Namık Kemal Mahallesi’nde mukim olanlarla mahdut sınırlı bir Kürt nüfus var ve bu pek bir problem olmazken, Sütçü İmam Üniversitesi’nde okumaya gelen ve PKK’ya müzahir bir etnikçi öğrenci topluluğu şehirdeki gerginliğin artıyor olmasındaki en önemli faktör. Bu etnikçi öğrencilerin daha birkaç gün önce üniversite yemekhanesinde bir öğrenciyi çağırıp tartaklamaları yaşanan en taze hadiselerden birisi… Maraş’ta infial hızla artıyor, adeta kabını parçalayacak şiddetli bir patlamaya yol açmak üzere devamlı genleşen bir gaz misali… Buna karşılık AKP, etnik bölücü unsurların kuklası ve işbirlikçisi görüntüsü ile bu tablonun mesulü olarak öfke ve nefreti üzerine celp etmeye devam ediyor. Bu toplumun değerleri ile böyle pervasızca oynanmaya devam edilirse, meydana çıkacak patlama neticesi ortada ne AKP kalır ne de bir başka işbirlikçi. Bu gün, “kan durmuştur” diyerek güya “çözüm” bulduğunu zanneden AKP, bu işbirlikçi tutumunda devam ederse, asıl işte o zaman akacak kanın önünde kimse duramaz. Gerçek çare ve çözümler yerine, işbirlikçiliği çözüm olarak sunan bir anlayışın gidip Türk milletinin sillesine toslaması elbette kaçınılmaz olacaktır.

ADIMLAR MARAŞ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: