ALPERENLER LİCE’DE

ALPERENLER LİCE’DE

ALPERENLER BİNGÖL

Diyarbakır’ın Lice ilçesine bayrak dikmek için toplanan Alperen Ocakları üyeleri, geri çevrildikleri yoldan BDP Bingöl İl Örgütü binası önüne gelerek pompalı tüfekler ile havaya ateş açtı. Ülkücü gruba BDP’liler tepki gösterdi. İldeki gerginlik devam ediyor.

Bingöl’de, aralarında Alperenler Ocakları Genel Başkanı Serkan Tüzün’ün de olduğu Alperen Ocakları Derneği üyeleri, ülkücüler ve koruculardan oluşan bir grup, Diyarbakır’da 2. Taktik Hava Komutanlığı’ndaki bayrağın indirilmesine ilişkin Bingöl-Genç karayolu üzerinde toplandı. Diyarbakır’ın Lice ilçesine gidip bayrak asmak isteyen grup, polis ve askerler tarafından geri çevrildikleri sırada dönüş yolunda BDP Bingöl İl Örgütü önünden geçişleri sırasında yanlarında bulunan pompalı tüfekler ile hava ateş açması üzerine gerginlik yaşandı.
Grubun kullandığı araçlar içerisinde silahlar ve pompalı tüfekler olduğunu da görüldü. Grubun silahlı olmasına rağmen polis ve askerlerin yaşanan duruma göz yumması dikkat çekti.

Polis tarafından il binası çembere alınırken, BDP’liler gruba tepki gösterdi. BDP il binası önünde toplanan BDP’liler, “PKK halktır halk burada”, “Bijî Serok Apo” ve “Kürdistan faşizme mezar olacak” sloganları atttı.

Alperenler ise Tayyip Muhsin başkanın alperenleri şuan licede senin dantelli kefen giyen züppelerin nerede, biz bir iki piçe bu ülkeyi bırakmayız diyen Alperenlerin yürümelerine izin vermek istemeyen güvenlik güçleriy arasında tartışma yaşandı
Alperenlerle güvenlik güçleri arasında ilginç diyalog…

Güvenlik Güçleri:
Gidemezsiniz. Güvenliğinizi sağlayamayız !

Alperenler:
Bırakın; biz sizinkini sağlarız..

bayrak namustur bayragına sahip çıkamayan yarın namusunada sahip çıkamaz tayyip için dantelli kefen giyen züppeler tayyipe bir şey olunca erkek kesilenler gelin adamsanız biz cuma günü bayragı düşdügü yerden kaldırmaya liceye gidiyoruz hadi sıkıyorsa sizde gelin gelinde ömrünüzde bir günde olsa adam gibi yaşayın
ALPERENLER LICE’DE
YA ISTIKLÂL YA ÖLÜM !

bingolde-bdp-ve-alperenler-arasinda-catisma

 

165191

 

48507_70429_13062014182432_7

165190

 

995

BqAl63xIQAA4g7s

ADIMLAR HABER

 

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: