Öcalan’dan Hükümete Yeşil Işık

Öcalan’dan Hükümete Yeşil Işık

Daha önce dediğimiz gibi;

Lice‘de gerçekleşen Türk Bayrağı provokasyonu, ABD’nin isteği doğrultusunda Irak’a bir askeri harekat planıyla ve AKP’nin iktidar ömrünü uzatma hesabıyla doğru orantılı.

Genel Yayın Yönetmenimiz Sayın Ali Osman ZOR‘un video konuşmasında da belirttiği gibi; PKK’nın bayrak indirmesinin 2 karşılığı olmalıydı:

1- Bayrak indiren gücü ezip geçmek.

2- Bayrak indireni, indirdiği bayrak altında savaştırmak.

 

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç‘ın, Lice’de meydana gelen olayla ilgili olarak, askere ve polise  bayrağı indirenleri kastederek  “ateş etmeyin” emri verdiklerini itiraf etmesi, bu karşılıkların ikincisinin gerçekleşeceğini işaret etmişti.

Ancak, bayrağı indirenlerin, indirdikleri bayrağın altında, nerede savaşacakları bilinmiyordu.

Bu bilinmezlik te, Irak Milli Cephesi’nin, Musul, Selahaddin, Tıkrit ve Bağdat zaferleriyle ortadan kalktı.

Görünen o ki PKK ve AKP, Irak’ta yükselen bağımsızlık savaşına karşı birlik olup, Irak Milli Cephesi’ne karşı savaşacaklar. Bu savaşta, ABD, AKP, PKK, Barzani, Irak Milli Cephesi’ne karşı saf tutmuşa benziyorlar.

Ayrıca aldığımız haberlere göre, hükümetin emrindeki yandaş medyaya sürekli “vahşi, selefi, kafa kesen Işid” propagandası yapılarak, Irak Milli Direnişi’nin karalanması emri verildi.

Yine hükümete yakın haber kaynaklarımıza göre, Abdullah Öcalan‘da bu savaş için hükümete yeşil ışık yaktı ve indirilen bayrağın altında Irak’taki savaşa katılacaklarını söyledi.

İlerleyen günlerde, hatta saatlerde, bu kirli ittifakın Irak Halkı‘na karşı yaptıkları anlaşmalar gün ışığına daha net çıkacak.

Biz ADIMLAR Platformu olarak 1991 yılında Irak ABD uçaklarıyla bombalanırken hangi çizgideysek yine aynı çizgide olacağız.

O çizgiyi unutanlara tekrar hatırlatalım:

SADDAM SEN ORADAN BİZ BURADAN!

 

ADIMLAR HABER – YORUM

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: