AKP El Nusra’yı Terör Listesinden Çıkardı

AKP El Nusra’yı Terör Listesinden Çıkardı

Türkiye’nin sınır komşusu Suriye’yi bölmek için “faaliyet” gösteren El Nusra, terör örgütü listesinden çıkarıldı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanan Bakanlar Kurulu kararıyla, El Nusra ve bağlı örgütler terör listesinden çıkarıldı.

Bakanlar Kurulu El Nusra ve bağlı örgütlerin terör listesinden çıkarılmasına dönük kararı, 16 Haziran günü yapılan toplantıda aldı.

Hükümet kararına ekli 2 sayılı listedeki güncellemede, Al-Nusrah Front, Jabhet al-Nusrah, Jabhet al-Nusrah, The Victory Front adlı örgütlere yer verilmedi.

IŞİD ise, önceden olduğu gibi hâlen AKP’nin “terör” listesindeki yerini koruyor.

El-Nusra ve ona bağlı örgütlerin “terör” listesinden çıkarılması, AKP Hükümeti’nin Suriye’nin bölünmesi için bundan sonra daha çok çaba sarfedeceği anlamına geliyor. Irak’tan sonra Suriye’yi de Batı politikaları doğrultusunda bölmeye çalışan AKP Hükümeti’nin ve BOP Başkanı Tayyip Erdoğan’ın suçu, Irak Ordusu (Gerçek Irak Ordusu)’nun Musul’la başlayan vetüm Irak topraklarına yayılan Musul hamlesinden sonra güncellendi.

Tarih sanki dönmüş gibi… Bakalım işbirlikçiler tarihin döndüğü bu zaman diliminde oradan sıyrılıp, kendilerini bu sefer de kurtarabilecekler mi?

Amerika’yla AKP ve İran’ın 5 Haziran günü medyaya da yansıdığı kadarıyla yaptıkları anlaşma Suriye’den “yabancı” savaşçıların çıkarılması yönündeydi. Bu anlaşmanın gereği olarak, El-Nusra da formalite icabı “terör örgütleri” listesine alınmıştı.

IŞİD ismi altında gerçek Irak Ordusu’nun Musul hamlesinden sonra artık bu formalite oyununa gerek kalmadığından, bugün El-Nusra AKP tarafından terör örgütü listesinden çıkarıldı.

 

ADIMLAR HABER – YORUM

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: