BÖCEK REZALETİ VE HUKUKİ DURUMLAR

BÖCEK REZALETİ VE HUKUKİ DURUMLAR

Aylardır, “inlerine gireceğiz!” diyorlardı.

Geçenlerde başbakan, “girdik inlerine!” dedi.

Başbakan’ın dinlenmesi için ofisine böcek yerleştirdiği iddiasıyla 11 polis gözaltına alınmıştı.

On biri de serbest bırakıldı.

İş, acayip bir komediye gidiyor aslında. Hani “itirafçı” polisler vardı? Diğer yandan, polislerin arama yapıp bulamadığı fakat MİT’in bulduğu iddia edilen böceklerle ilgili küçük bir detay var ki dehşet. Polisler bulamayıp MİT’çiler böcek bulunca, “böceği polisler koyduğu için bulamadı” denmişti. Oysa TÜBİTAK raporunda, böceklerin polis aramasından sonraki dönemde konduğu ortaya çıkınca MİT, TÜBİTAK Başkanı’ndan raporu değiştirmesini istemiş. Böylece böcekler, aramadan önce konmuş kabul edilecek. Başkan raporu değiştirmemekte direnince, görevinden alınıyor.

***

Bir başka acayip gelişme de AYM’nin verdiği Balyoz kararı.

RTE, “Beni kandırmışlar, Milli orduya kumpas kuruldu!” diyerek, Ergenekon Savcılığından Ergenekon avukatlığına acayip bir geçiş yapmıştı. Sonrasında AYM Başkanı Haşim Kılıç meseleleri oldu. Kılış’ın paralel çetenin adamı olduğu yazıldı filan derken, bir de bakıyoruz Kılıç, Balyoz’cuları tahliye ettiriyor. Eee, hani Kılıç paralelcilerin adamıydı?

***

Daha bitmiş değil.

Balyoz kararından sonra AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Anayasa Mahkemesi’nin Mirzabeyoğlu için de tahliye kararı vermesi gerektiğini söylemiş.

Ne diyeceksin ki…

AYM o kararı veremez, çünkü bireysel başvuru hakkı 2012 ve sonrası için geçerli. Değil mi, kanunu çıkran sizlersiniz ya Sayın Metiner! Çıkardığınız kanundan haberiniz yok zannedersem.

Komikliğin bu kadarı fazla… Komik olduğunuzu zannediyorsanız, yanılıyorsunuz. Böylesine, insanlarla dalga geçmek denir.

Sizlere başkalarının acısıyla dalga geçme hakkını kim veriyor Sayın Metiner ve çok sayın diğer üzüntü beyan eden yetkililer? Adı üstünde, yetkilisiniz değil mi? Yoksa yetkisizsiniz de, yetkiliymişsiniz gibi mi davranıyorsunuz? Hani, erkekliği olmadığı halde, içinde bulunduğu toplum yapısından dolayı, şeklen erkek göründüğü için kendini erkek gibi davranma mecburiyetinde hisseden tipler misali.

ADIMLAR HABER YORUM

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: