Avukat Hasan Ölçer’den Zaruri Açıklama

Avukat Hasan Ölçer’den Zaruri Açıklama

Sayın Salih Mirzabeyoğlu’nu Cumhurbaşkanından af dileyen bir konuma düşürmeye çalışarak, “Kumandan Salih Mirzabeyoğlu Cumhurbaşkanı tarafından affedildi. O’nu almaya gidiyoruz” yalanınarağmen, bir grup gönüldaşımız dün Bolu F Tipi Cezaevi önüne gitmişti.

Bu gün de Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’nun Avukatı Sayın Hasan Ölçer facebooktaki sayfasında bir açıklama yaptı. O açıklamayı aynen veriyoruz:

ZARURİ AÇIKLAMA;

Gerek 27.06.2014 tarihli “yeniden yargılama” müracaatımız ve gerekse sayın Cumhurbaşkanlığı makamı tarafından kullanılması muhtemel “af” konusu ile ilgili, tüm gelişmeler, görüşmeler, temaslar ve girişimler tarafımızdan yürütülmektedir.
Mezkur konulara ilişkin tek yetkili ve görevli kişinin şahsım olduğunu ifade etmek isterim.
Şahsım dışımda, bu konulara ilişkin hiç kimsede en küçük bilgi ve belge bulunmamaktadır. Hiç kimsenin de girişimde bulunmak ve açıklama yapmak hak ve yetkisi bulunmamaktadır.
Son zamanlarda durumdan vazife çıkarmak suretiyle, kendi süfli emellerini gerçekleştirmek adına camiayı ve kamuoyunu yalan ya da yanlış şekilde ve bilgi kirliliği oluşturacak tarzda açıklamalar yapıldığı da tarafımızdan esefle müşahade edilmiştir. Özellikle beyan ettiğim HER İKİ SÜREÇ KONUSUNDA ZERRE KADAR BİLGİLERİ OLMAYAN ALTAY derneği isimli 3-5 kişiden müteşekkil yapının manüplatif ve yalan haberlerine itibar edilmemesini özellikle istirham ediyorum.
Her iki konu ile alakalı olarak kamuoyunun bilgilendirilmesi lüzumu hasıl olduğunda, gerekli açıklamalar tarafımdan yapılacaktır.
Hassaten, Salih Mirzabeyoğlu’nu fikren takip eden, seven ve muhabbet duyan kişilerin de sosyal medya ve diğer mecralarda her iki süreç hakkında da fikir beyan etmemelerini rica ediyorum. Bu mevzularla ilgili spekülasyonların sürece zarar verdiğinin ve muhataplarını rahatsız ettiğinin de bilinmesini istiyorum.
Allah yar ve yardımcımız olsun. Saygılarımla.

Salih MİRZABEYOĞLU
VEKİLİ
Av. Hasan ÖLÇER

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: