Sarp Kuray’ın Müebbet Hapis Cezası Tasdik Edildi

Sarp Kuray’ın Müebbet Hapis Cezası Tasdik Edildi

Büyük Devrimci Sarp Kuray’a İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen müebbet hapis cezası, Yargıtay’ca tasdik edildi.

Kuray hakkında AİHM’nin “adil yargılama yapılmadı”ğı yönündeki kararı da görmezden gelinmiş olundu. AYM’nin, “kişilik hakları ihlal” edildi demesi üzerine birçok davada tahliyeler yaşanırken, yıllardır hapis yatmakta olan Kuray’ın serbest bırakılmamakta ısrar edilmesi dikkate değer.,

Büyük Devrimci Sarp Kuray, Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’nun Avukatı Sayın Ali Rıza Yaman’la cezaevinde yaptığı bir görüşmede, İBDA ve Salih Mirzabeyoğlu’na bakışını şu cümlelerle ortaya koymuştu:

 “Lâfı evirip-çevirmeye gerek yok… Mirzabeyoğlu bu toplumun vicdanı olmuştur. Mirzabeyoğlu bu toplumun niçin vicdanı olmuştur?.. Mirzabeyoğlu’nun dostu olan bizlerin de, O’nun düşmanlarının da üzerinde asıl düşünmesi gereken meselesi budur.  Mirzabeyoğlu; vicdanın, adaletin temsilcisi ve ifadecisidir. O devrimi zaten yapmış. Konsepti kurmuş. Muazzam derinlikli bir fikir meydana getirmiş. Yeni İnsan; o konseptte ve o ahlâkla şekillenecek. İnsanlar, insanlığı, İslâm’ı ve Allah’ı Mirzabeyoğlu’ndan öğrenecekler. O’nun düşmanları, bizim düşmanlarımızdır. O’nun düşmanları O’nun güzelliğini çekemeyen çirkin ve pislik tiplerdir. Bu pislikler O’na ve bize diz çöktürmeye çalışıyorlar. Ama yapamazlar. Biz kimseye diz çökmedik, çökmeyiz. Kumandan, bırakın diz çökmeyi 1 milim bile yamulmadı, yamulmaz. Yeni Türkiye’yi biz beraber kuracağız. O’nun iktidarında hiçbir adaletsizlik olmaz. Ölümüne romantik olan birinden kötülük gelmez. O’nun iktidarında herkes, herşeyinden emindir. O, hakikat arayıcısıdır. (…)için söylenen sözün hakikati Kumandan için geçerlidir; asıl ‘Suyu Arayan Adam’ Kumandan’dır. O, hakikat aşığıdır. Zaten bütün kurgular da O’nu gömmek, yok saymak için. Ama tutmadı, tutmaz. Mirzabeyoğlu kitlelerle buluştu. Daha da buluşacak. Gerçek adalet ve vicdan iktidar olacak.” 

Büyük Devrimci Lider Sarp Kuray’ın Davası Davamızdır!

ADIMLAR DERGİSİ

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: