Katil Teröristler Gazze’ye Saldırmaya Devam Ediyor

Katil Teröristler Gazze’ye Saldırmaya Devam Ediyor

İşgal çetesi İsrail’in Filistin’e, özelde Gazze’ye karşı başlatmış olduğu saldırılar devam ediyor.

Katil terörist İsrail uçaklarının, Gazze Şeridi’nin Beyt Lahiye ve değişik bölgelerine düzenlediği 8 saldırıda 10 kişi yaralandı.

Terör çetesi İsrail ordu sözcüsü Peter Lerner, kendilerine karşı Gazze’den atılan 2 füzenin İsrail’in güneyindeki Sderot şehrine düştüğünü ve kentteki elektriklerin kesildiğini belirtmişti.

Terör çetesinin saldırılarına karşılık flitsin halkı ayaklanmış durumda. Yeni bir intifada konuşuluyor. Kudüs, Ramallah her yerde çatışma var.

Terörist İsrail tarafından yapılan ilk açıklamalarda, son 10 yılın en şiddetli terör saldırısını yapacaklarını belirtmiş olmalarına mukabil, bu saldırılar karşısında aldıkları cevap ummadıkları kadar şiddetli ve tersi oldu ki, siyonistler artık canlarının isteği gibi Müslümanları katledemeyeceklerini, bunun bir bedeli olduğunu görüp, saldırılarını daha zayıf tutmak mecburiyetinde kaldılar. Katil çetesi kendi arasında durmadan toplanıyor ama bir türlü karar alamıyor. Ödeyecekleri bedeli göze alamıyorlar.

İşte, onların bu saldırganlığı karşısında Anadolu’dan gelen tepki de cabası. İsrail elçiliği önünde protesto gösterisinde bulunan Müslümanlar polis tarafından gözaltına alınmış olmaları saikiyle, şayet terör çetesi saldırılarını artırdığında böylesi hadiseler daha çok yaşanmaya başlayacak ve dolayısıyla AKP iktidarının gerçek yüzü bir kez daha deşifre olacaktır.

 

Terörist İsrail Filistinli Çocuklara Saldırıyor

Merkezi Cenevre’de bulunan Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları Gözlemevi’nin hazırladığı, “Filistinli çocuklara karşı İsrail ihlalleri” raporunda, çoğunluğu 12 ila 15 yaş arasında 3 bin Filistinli çocuğun terör çetesi İsrailli eşkiyalar tarafından esir alındığı belirtildi.

Raporda, gözaltına alınan çocukların yüzde 75’ine “fiziksel işkence” yapıldığı ve yüzde 25’inin askeri mahkemede yargılandığı ifade edildi.

Çok sayıda gözaltı görüntülerine yer verilen raporda, çocukların çoğunluğunun gözaltı süresinin 30 gün sürdüğü ve 192 çocuğun İsrail hapishanelerinde “tutuklu” statüsünde esir tutulduğu kaydedildi.

Terörist İsrail askeri eşkiyalarının, uluslararası hukuku hiçe sayarak gece yarıları evlere baskın düzenledikleri ve gerekçe göstermeden Filistinlileri esir aldıkları vurgulanan raporda, çocukların tek kişilik “hücrelere” konulduğu ve hiç kimseyle görüşmelerine izin verilmediği aktarıldı.

Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları Gözlemevi’nin Mart ayında yayınladığı raporda, Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te bu yılın ilk 2 ayındaki gözaltılarda geçen yıla oranla yüzde 80 artış yaşandığı açıklanmıştı. Raporda, İsrail güçlerinin 2013 yılında her ay yaklaşık 200 çocuğu esir aldığı, bu yıl ocak ayında 350, Şubat ayında ise 390 çocuğu esir ettiği ifade edilmişti.

Düşünün bir, gecenin bir yarısı eviniz düşmanlarınız tarafından basılıp, çocuğunuz akıbetini bilmediğiniz bir şekilde kollarınızın arsından koparılıyor, evinizi basan eşkiyalar çocuğunuzu işkence yapmak üzere sizden alıyor.

İsrail ümmetin çocuklarına sistematik bir şekilde işkence yaparken RTE’den niçin ses çıkmıyor?

O, kendi hırsızlığına ortak ettiği çocuklarını kurtarmakla meşgul olduğundan mı ümmetin çocuklarına sıra gelmiyor?

 

ADIMLAR HABER – YORUM

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: