OPERASYONUN ADI

OPERASYONUN ADI

Operasyonun adı, Türkiye’deki tam bağımsızlıkçı, anti-emperyalist, mevcut dünya sistemine karşı İslam temelli sistem teklifiyle çıkan yegâne hareket olan İBDA’yı bitirme operasyonudur.

Önce Mirzabeyoğlu’nu esir ettiler.

Olmadı.

Telegram’la yok etmeye, delirtmeye çalıştılar.

Olmadı.

Bu defa da etrafını boşaltıp, sonrasında da o boşluğu kendi adamlarıyla doldurmak için plânlarını devreye soktular.

Önce hak suretinde bir “mücadele” görüntüsü bulmalıydılar. “Salih Mirzabeyoğlu’na Özgürlük” dediler. Sonra da başladılar, kendileri dışındakileri “özgürlük” mücadelesini istememekle, kösteklemekle, Kumandan’ın dışarı çıkmasına karşı olmakla, Ergenekoncu olmakla vs. suçlamaya.

Saldır, çamur at, tutmasa da izi kalır hesabı.

Diğer yandan da Kumandan’ın avukatlarını hedef aldılar.

Avukatların Kumandan’dan habersiz iş yapmayacağı kesin. Zira bizzat Kumandan emir vermiş, “Benden habersiz iş yapmayın, avukatçılık oynamayın!” demiş. Nasıl olsa avukatlar Kumandan’dan izinsiz iş yapamaz ya, onların bu bağlılıklarını kendilerine karşı kullandılar. Sanki iş yapmak onların elindeymiş gibi, avukatların dilekçe vermemek suretiyle Kumandan’ın dışarı çıkmasına mani olduğu yalanını yaydılar. Avukatların Kumandan’a bağlılıkları, bu bağlılıklarından dolayı dilekçe vermeyişleri affedilmez suç olmuştu. Hani onlar Kumandan’ın özgürlüğünü istiyor ama avukatlar dilekçe vermediği için Kumandan çıkamıyor, avukatlar dilekçe vermiş olsa hemen çıkacak. Bu kampanya ile avukatları ve avukatların bu tavrına destek verenleri hedef aldılar. Kumandan’a sadakatle bağlı, onun dediği gibi işlerin yürümesini isteyenlere iftira atıp, Kumandan’ın dışarı çıkmasını istemeyen ve dışarı çıkmasına mani olan olarak onları gösterdiler.

Hatta bir ara Kumandan’ın ailesini bile hedef aldılar. Zira Kumandan adına dilekçe verme yetkisi avukatlarla birlikte ailesindeydi. Kumandan’ın ailesi de O’ndan izinsiz dilekçe vermeyince, Kumandan’ın ailesi de Kumandan’ın dışarı çıkmasını istemeyenler cümlesinden olarak bu şebekenin hedefine girmişti.

Ve bugün, avukatları itibarsızlaştırmak ve kendilerini âlâda gösterebilmek için kırk takla atıyorlar. Ve bu operasyonda destek aldıkları istihbarat tarafından da her türlü desteği alıyorlar. Kendileri Kumandan’ın yanına konuşlandırılacaklar ya… Oysa Kumandan’ın avukatları bunlara pirim vermedikçe kuduruyorlar.

Daha önce Kumandan’ın Adli Tıbba götürülüp rapor aldırmaya çalıştılar, olmadı. Kumandan’a rağmen avukatlara dilekçe de verdiremiyorlar. Bütün hesapları alt üst oluyor.

Kumandan’ın dışarı çıkması elbette zaruridir ve bu çıkış Allah’ın izniyle zamanı geldiğinde gerçekleşecektir. O zamanı da herkesten iyi takdir edecek olan yine Kumandan’ın kendisidir. Bu çerçevede de bizler kendi üzerimize düşeni yapmaya, yani O çıktıktan sonra O’nun istediği gül bahçesini kurmak için çalışırken, avukatları da O’nun emir ve direktifleri çerçevesinde gerekli hukuki süreci yürütmeye devam ediyorlar.

Durum böyleyken, Kumandan’ın özgürlüğü gibi gayet masum ve haklı bir örtü altında fitne ve fesat üretenleri, Kumandan’ın ailesi dahil avukatlarını hedef alanların art niyetlerini de kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

 

Ahmet ÖLÇÜLÜ

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: