“TATBİKAT” BAŞARILI GEÇTİ

“TATBİKAT” BAŞARILI GEÇTİ

BOLU TATBİKAT MİRZABEYOĞLU

Adımlar Dergisi’nin farklı cephelerden gönüldaşlarla birlikte organize ettiği “Kendi imkânlarınla BOLU’ya iftara gel” etkinliği yoğun bir katılımla gerçekleşti.

İstanbul’dan biri minibüs olmak üzere 10 araçlık bir konvoyla Bolu’ya intikal eden gönüldaşlar, arabalarında Başyücelik Devleti’nin bayrağı dalgalanır olduğu halde kornaları çalarak cezaevi önüne geldiler. Adımlar Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ali Osman Zor başta olmak üzere gönüldaşlar ilk olarak “Fikre Özgürlük Platformu” ve “Gaye Fikir Platformu”nun kurmuş oldukları özgürlük kamplarını ziyaret ettiler.

Kamp sorumluları Havva Sak ve Fatma Parmaksız hanımefendilerle ve gönüldaş Hasan Parmaksız’la sohbet edildi.

Daha sonra gönüldaşların bir kısmı cezaevinin orada kalıp iftar hazırlıklarına refakat ve yardım ederken diğerleri de Tokadi Hayreddin Hazretleri’nin Türbesi’ne gittiler. Kılınan İkindi Namazı’nın ardından, Avukatlar Sayın Hasan Ölçer, Sayın Güven Yılmaz ve Sayın Zafer Şahin’in de katılımıyla iftara kadar sohbet edildi.

İftar Avukat ziyaret gününe denk geldiği için Sayın Hasan Ölçer ve diğer avukat arkadaşlar da bizi kırmayıp davetimize icabet ederek, iftara katılmışlardır.

Organizasyonda ne kadar başarılı olduklarını daha önce defalarca göstermiş “Güldenizde Elifler” grubundaki hanım gönüldaşlar, 12.07.2014 tarihli bu iftara da bu kabiliyetleriyle yine damgalarını vurdular.

Yemeklerin yapımından, sofranın kaldırılmasına kadar ilgili bütün her şeyi organize eden bu gönüldaşların hepsine Esma Turan ve Emel Zor’un şahsında çok teşekkür ederiz. Allah ecirlerini artırsın.

Yine aynı şekilde, fedakârlıkları ve cesaretleriyle kendini gösteren Şükrü Keskin gibi bütün gönüldaşlardan da Allah razı olsun.

İftar saati geldiğinde hanımların hazırladığı sofraya 100’e yakını erkek olmak üzere, 150’yi aşkın gönüldaş bağdaş kurup oturduk. Hollanda’dan gelen Şakir Bilmez gönüldaşın yaptığı sofra duası,İstanbul dışından gelenarkadaşlarla sohbet, iftarı daha da bereketli hale getirmiş olmalı ki, yemeği bitirip namaza geçtiğimizde yiyecekler sanki ilk konulduğu gibi sofrada duruyordu.

Hasan (ÖLÇER) Ağabey’in çarşıdan aldığı iftariyelikler neredeyse olduğu gibi kaldı. Yemeğin başında “yeter mi- yetmez mi” tartışması içinde Hasan Abi, herhalde organizasyonu erkek gönüldaşların yaptığını düşünerek “bunlar pek hazırlık yapamamıştır; gidip çarşıdan bir şeyler alalım” diyerek Sayın Ali Osman Zor’la epey bir malzeme alıp gelmişlerdi. Sofraya oturulup “zenginlik” ortaya çıkınca, iftarın hanım gönüldaşlar tarafından organize edildiği bilgisi ancak o zaman Hasan Abi’ye ulaştı.

Allah’ın katbekat bereketlendirdiği iftardan sonra “ayın ondördü” diye tabir edilen, ayın o hali altında akşam namazına geçildi. Sayın Avukat Güven Yılmaz’ın imamlığında o Temmuz sıcağında kılınan akşam namazını cemaate iştirak eden tüm gönüldaşlarımız hiç unutmayacaklardır.

Namaz kılınıp, seccadeler toplandı. Gönüldaşlar çift sıra halinde cezaevine dönüp üç tekbir getirdiler. Daha sonra “sola dön” komutuyla yürüyüş başladı. Yürüyüşte güftesi Gürsel Avcı’ya, bestesi ise Ali Osman Zor’a ait “İhtilâl Marşı” söylendi. Kumandan’ın hücresinin bulunduğu bölüme gelindiğinde “dur” nidasıyla gönüldaşlar durdu. “Sağa dön” emriyle, artık yüzler Kumandan’a dönmüştü. İlk olarak hep bir ağızdan tek bir ses olarak Kumandan’a selâm verildi.

“Selam size Kumandanım!”

Selâmdan sonra sloganlar atıldı, tekbirler getirildi ve konuşmalar yapıldı.

Ali Osman Zor yaptığı konuşmada özet olarak şunları söyledi:

“Bu sene İnşallah bir dahaki seneye devretmeden Kumandanımızı alırız. Bunu daha evvel defalarca tekrar ettik, biz hâlâ bu düşüncedeyiz. Ramazan’ın bereketiyle, Ramazan bitmeden Kumandanımızın çıkması tek duamız…

… Allah birliğimizi, topluluğumuzu ve örgütlülüğümüzü muhafaza etsin. Birliğimizi bozmak isteyenin birliğini bozsun, topluluğumuzu dağıtmak isteyenin de topluluğunu dağıtsın.

Örgüt “güç” demektir. Devrimi istiyorsanız, örgütü de isteyeceksiniz. Düşmanlarımız bizim bu örgütlülüğümüzden korkuyorlar…”

Atılan sloganlardan bazıları ise şöyle;

“İBDA-C her yerde, Gökbayrak zirvede!”

“Kuşat; Ez; Özgürleş!”

“Yaşasın Kumandan Mirzabeyoğlu!”

“Herşey Allah için!”

“İstikbal İslâmın!”

Konuşmanın bitiminde “sağa dön” komutuyla nizamiye önüne doğru gönüldaşlar “İhtilâl Marşı” eşliğinde tekrar yürüyüşe geçtiler. Nizamiyenin önüne gelindiğinde “dur” komutuyla duran gönüldaşlar, çift sıra halinde elleri havada selâm vererek üç tekbir aldılar.

“Dağılabilirsiniz gönüldaşlar” komutuna “sağol” la karşılık veren gönüldaşlar dönüş hazırlıkları içinde koyu bir sohbete başladı.

İstanbul ve Sakarya’dan gelen gönüldaşlar dönüşe geçerken, Yozgat-Sorgun ve Konya’dan gelen gönüldaşlar daha evvelden başladıkları nöbete devam ediyorlar.

İstanbul’a dönüş yolu da oldukça keyifli ve sıcak geçti.

Gönüldaşlar “Kadir Gecesi” daha kalabalık tekrar cezaevinin önüne gelmek için sözleştiler.

Bu iftar “tatbikat” niteliğinde olduğu için ilan edilmemişti Cuma günü oraya gidileceğinden özgürlük kampındaki arkadaşlarında haberi yoktu. Hedef ve o hedeflere yönelik hazırlıklar açısından murad edilenin tamamı gerçekleştirilememiş olmasına rağmen eksikler görülmüş ve nerelerden ikmalin yapılması gerektiği tespit edilmiştir. Katılan tüm gönüldaşlardan  Allah razı olsun

2 (2)

P1030490

 

10511628_705276692873232_1657630614071277845_o

10454988_705276722873229_1327598869329897619_o

 

P1030498

P1030503

P1030506

 

P1030464

P1030472

P1030471

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

 

SAMSUNG CSC

Ekran Alıntısı3

Ekran Alıntısı4

Ekran Alıntısı5

Ekran Alıntısı6

Ekran Alıntısı7

Ekran Alıntısı

Ekran Alıntısı9

Ekran Alıntısı10

Ekran Alıntısı11

 

unnamed (12)

unnamed (15)

unnamed (19)

unnamed

unnamed (3)

unnamed (1)

unnamed (4)

unnamed (5)

unnamed (6)

unnamed (7)

unnamed (8)

unnamed (9)

unnamed (10)

unnamed (11)

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: