Katil Amerika’ya Haddini Bildiren Yiğitlere Selâm Olsun

Katil Amerika’ya Haddini Bildiren Yiğitlere Selâm Olsun

İslam’ın baş düşmanlarından katil Amerika’nın Adana Konsolosuğu Diyarbakır’da iftar vermek istedi. İftar ve Amerika, birbirine tamamen zıt iki kavram…

Maksat belli, Müslümanlara şirin gözükmek.

Ama Allah’ın izniyle Diyarbakır’lı Müslümanlar bu oyunu “zor” kullanarak, yani tam da terör elebaşı katil Amerika’nın anladığı dili kullanarak bozdular.

Tekbirler Eşliğinde

İftarın verileceği meydanda kurulan çadırları basan müslümanlar, tekbirler eşliğinde çadırları yerle bir etiller. Amerikan bayrağı da yakan grup, Anadolu’dan Amerika’ya güçlü bir mesaj vermiş oldular: “Katil Amerika ülkemizden defol!”

‘Kahrolsun Amerika’, ‘Kahrolsun İsrail’ sloganları atarak tekbir getiren müslümanlar iftar çadırına yönelerek masa ve sandalyeleri kırmaya başladı. İftar için hazırlanan yemekleri de yerlere savuran müslümanlar çadırın içerisindeki tüm malzemeleri parçalayarak, maytaplar attı.

Grup arasında bulunan bir kişinin getirdiği Amerika bayrağı ayaklar altında çiğnenirken, daha sonra yakıldı. Olaylar sürerken çadırın arka tarafında bulunan çevik kuvvet ekiplerinin müdahale etmediği görüldü.

İşbirlikçiliğin Mazereti Olmaz

Bu aynı zamanda ABD ile işbirliğinde gittikçe çizmeyi aşan etnikçi partiye de bir ihtar mahiyetini taşıyor. Siz, zulüm gördüğünüz iddiasıyla Amerika ile işbirliği yapma hakkını nerden alıyorsunuz? Demek ki sizin asıl derdiniz size zulmedenlerle değil, sizin asıl derdiniz zulüm görmüş olmanız değil, bunlar bahane. Sizin asıl derdiniz bu topraklarla ki bu toprakların baş düşmanları ile birlikte olmaktan gocunmamaktasınız.

Safınızı Amerika tarafında belirlediğinize göre, yapılan ve yapılacak muamelenin de Amerika’ya yapılanla aynı olacağını kimsenin söylemesine gerek yok; siz zaten bilirsiniz.

Ahmet ÖLÇÜLÜ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: