Maliki Güçlerine Darbe Üstüne Darbe

Maliki Güçlerine Darbe Üstüne Darbe

Irak Milli Güçler’in içinde yeralan Nakşibendi Erkekler Ordusu’ndan alınan son bilgilere göre;

Dünden beri Filik bölgesi Maliki güçlerine bağlı 20.Tugay bölüğüyle çatışmalar sürüyor. işbirlikçi Maliki cephesinde onlarca ölü ve yaralı var. Bununla birlikte Şuk Rim Köyü‘ne yapılan saldırılar ve kuşatmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Özel kaynaklardan edinilen bilgiye Maliki güçlerine bağlı Beşinci bölüğün olduğu Makdadiyye bölgesi kuşatma altında. Bölükler içerisinde ki kaynaklarımız, kuşatma bilgilerini teyit ediyor.

Maliki güçlerine bağlı Dördüncü bölüğün üst düzey subayları, Bağdat’daki istikrarlarını sürdüremediklerinden ve büyük kayıplar vermeleri sebebiyle büyük kısmı Kerküş bölgesine kaçtılar.
İşbirlikçi Maliki Güçlerine bağlı Sbaykir Hava Kuvvetleri üssünün benzin depoları imha edildikten ve Mücahitler, listede ilk sırada gelen isimlere saldırı gerçekleştirdiklerinden bu yana, hala çatışmalar devam ediyor. Maliki güçlerine bağlı Hava kuvvetlerine bağlı düşman güçlerinin bir çoğu esir alınmıştır ve şuan mücahitlerin elindedir.

Irak’ın gerçek evlatlarından oluşan Irak Milli Güçleri‘ne bağlı mücahitler, Bağdat sınırları içerisindeki cezaevi milislerinin bulunduğu müdürlüğün müşahede bölümüne havan topu saldırıları gerçekleştirdiler ve bu durum başarıyla sonuçlandı.

Tikrit’in doğusunda ki Avca Köyü (Avca Köyü Rahmetli Saddam Hüseyin’in köyü ve Maliki güçleri özellikle bu köye saldırmak istiyor) ve Mekişife‘ye yaklaşmaya çalışan işbirlikçi Maliki güçlerine bağlı askeri konvoyların ilerleyişine devrimci aşiretler fırsat vermiyor.

 

ADIMLAR HABER 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d