TERÖRİST İSRAİL’DEN BİR KATLİAM DAHA

TERÖRİST İSRAİL’DEN BİR KATLİAM DAHA

Terörist İsrail katliamlarına bugün bir yenisini daha ekledi. Katil yahudi sürüleri, Gazze’nin Şecaiye bölgesinde katliam yaptı. İlk belirlemelere göre 100’e yakın şehid, 400’den fazla da yaralı var.

Ayrıca Katil israil sürüleri saldırılardan kaçan sivilleri hedef aldı. Şecaiyye bölgesine yönelik bombardımanın sadece binaları değil, kaçmaya çalışan sivilleri planlı bir şekilde hedef alındığı bildirildi.

 

 

Hamas: “ Dünyayı kanımızla utandıracağız”

Hamas’ın sözcüsü Sami Ebu Zuhri İsrail’in Şecaiyye bölgesinde bir katliam yaptığını ve savaş suçu işlediğini söyledi.

Ebu Zuhri, “İsrail, uğradığı yenilgiye karşı sivillere yönelik saldırılarını yoğunlaştırıyor. Şecaiyye bölgesindeki evlerin çoğu uyarı vermeden sakinleri içindeyken vuruldu.” dedi.

Ebu Zuhri, Gazze’ye uygulanan ablukanın kaldırılmasını, Batı Şeria’da tutuklanan Filistinlilerin serbest bırakılmasını ve İsrail’in tüm saldırılarını durdurmasını istediklerini sözlerine ekledi.

Hamas’ın bir diğer sözcüsü Fevzi Berhum ise İsrail’in Şecaiyye’de katliam yaptığını ve amacının halkın irdesini kırmak olduğunu söyledi.

Filistin direnişinin tüm gücüyle savaştığını ifade eden Berhum, “Ateşkes yok, teslim yok. İsrail şartlarımızı kabul edene kadar savaşacağız. Dünyayı kanımızla utandıracağız.” dedi.

 

‘Parçalanmış cesetler sokakta’

Kudüs Tugayları Sözcüsü Ebu Ahmed ise Şecaiyye’de ölü sayısının 100’ü geçtiğini tahmin ettiğini söyledi.

Geceden bu yana Şecaiyye 1000’den fazla saldırı düzenlendiğini belirten Ebu Ahmed, “İsrail ordusu şu an sivillere sıfır mesafede duruyor. Eğer savaşmazsak sivillerin bölgelerine girip katliam yapacak. İsrail soykırım gerçekleştiriyor.” diye konuştu.

Ebu Ahmet ayrıca, Şecaiyye ve Han Yunus’ta şiddetli çatışmalar olduğunu ve geceden bu yana en az 20 İsrail askerinin öldürüldüğünü belirtti.

Gelen haberlere göre, katil İsrail, Gazze’nin Şecaiyye bölgesinde cesetlerin toplanması için varılan iki saatlik ateşkesin süresinin dolmasını beklemeden saldırılarına yeniden başladı.

ADIMLAR HABER

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: