Düsseldorf’da Filistin Yürüyüşü

Düsseldorf’da Filistin Yürüyüşü

20 Temmuz Pazar günü  Düsseldorf’da 2. defa yaklaşık 1000 (bin) kişinin katılımıyla, Katil Siyonist İsrail’in Gazze’ye yaptığı haince saldırıları ve katliamları protesto yürüyüşü düzenlendi.

Bagi Avrupa Cephesi, önceden haber verdiği gibi organizatörlerle birlikte hareket etmek üzere meydandaydı ve teknik/logistik destek sağladı.

Organizatörler tarafından atılan sloganların yetersizliğini gören Bagi AC, Filistin’deki direnişe destek veren ve Siyonizm karşıtı sloganlarıyla müdahale etmenin yanı sıra, Venezuela ve Şili’nin gösterdiği diplomatik desteği dile getimesi, yürüyüşte bulunan insanlardan taktir gördü.
Sık sık direnişi dile getirme ısrarlarını farkeden organizatörlerden Filistinli bir Kadın Hamas ve Gazze’nin durumu hakkında bilgi verdi.
Bagi AC’nin Kumandan Mirzabeyoğlu için yaptığı imza kampanyasına imzalarıyla destek veren Etiyopyali gençler, yürüyüşün başından beri Gökbayrak’i ellerinde taşıdılar ve yürüyüşün sonuna kadar Gönüldaşların yanından ayrılmadılar.

Başka insanların da İBDA Selamı yaptığı görüldü.

Düsseldorf Ana Tren İstasyonundan başlayan yürüyüş, işlek caddeler üzerinden merkezi Altstadt bölgesinde son buldu.

Burada yapılan konuşmalardan sonra söz alan Bagi AC’li bir yetkili, inisiyatifleri hakkında bilgi vermesinin ardından, Almanya genelindeki tüm organizatörlere seslenerek, gerçek bir anlam kazandırılması açısından haftaya Ramazan Bayramı vesilesiyle yürüyüşler tertiplenmesi ve Filistin’e desteğin devam etmesi teklifinde bulundu.
Yürüyüş esnasında atılan sloganlardan bazıları şöyleydi:

Nein zu Zionismus (Siyonizme Hayır)
Stoppt die Zionisten (Siyonizmi durdurun)

Hamasa Selam Direnişe Devam
Esselam Esselam Wiederstand Esselam (Esselam Direniş)
Merkel finanziert İsrail bombardiert (Merkel destekliyor İsrail bombalıyor)

 

 

ADIMLAR DERGİSİ AVRUPA

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: