Irak Nakşibendiyye Erkekler Ordusu: Ordumuz Iraklıların Milli Ordusudur

Irak Nakşibendiyye Erkekler  Ordusu: Ordumuz Iraklıların Milli Ordusudur

Irak Nakşibendiyye Erkekler  Ordusu’nun resmi konuşmacısının, Iraklıları ülkelerinden sürerek onları ayırmak, Iraklıları temel bileşilerinden boşaltmak ve Irak haritasını ve Siyasi Demokrafik stratejisini değiştirme gibi yapılan suçlamalara karşı açıklaması:

 

Ey asaletli Irak halkı

Ey İslami Arap ümmetimizin evlatları

Ey tüm dünyanın özgürlük savaşçıları

 

Haber kanalarının birinde Iraktaki muhabiri tarafından Bizim Iraklıları

Ülkelerinden sürerek onları ayırmak ve bunun yanında sıhhat bakımından doğru olmayan  ve askerlerimizi zedeliyici bir takım yalan haber nakledilmiştir. Bu durum Irak halkımızın tüm kavmiyetçiliğiyle ve milliyetçiliğyle dürüst olarak tanıdığı Milli Ordumuz hakkında yakışmayan bir takım astarsız haberlerdir. Ve bu bağlamda şunu belitmek isteriz:

 

1.Bizler önceden Irak çevresinde cereyan eden yolsuzluklar ve ciddi sapmalar durumunda ki ordumuzun tutumunu belirtmiştik ve çıkacak sonuçlar ve tehlike hakkında Uluslararası topluma uyarılar yapmıştık. Bizi takip edenler bu durumu tüm ayrıntılarıyla ordumuzun resmi internet sitesinden bakabilirler.

 

2.Halkımızın her hangi bir bileşilerinin hedef alındığıını ve Irakı temel bileşenlerinden boşaltmak  ve Siyasi ve Demokrafik haritasını değiştirmek için onları yurtlarından sürerek yok etmek istediklerini görmekteyiz. Ve ülkenin arkasında Milli hakımızın devrimine kağıt ve folyo karıştırmak isteyen yaptırıcı güçlerin milislerinin bulunduğunu teşhis ettik.

 

3. Ordumuz,  Iraklıları ülkelerinden sürerek onları ayırmak, Iraklıları bileşilerinden boşaltmak , Irak haritasını ve Siyasi Demokrafik stratejisini değiştirmek gibi üzerlerine atfedilen suçlamaları reddediyor.

 

4. Ordumuz, vatandaşların hukukunu ve ayırt etmeksizin farklı inançlar, milletler, üyelikerde ve bülgelerde bulunan tüm Iraklıların sağlıklı yaşamını temin etmektedir.

 

5.Ordumuz, Milli Irak cephemizin eski ordusu uzantısında tüm Irak halkı spektrumları ve bileşilerine bağlıdır. Bunun içinde Irakı özgürleştirmek ve bağımlılıktan kurtarmak isteyen Sünni, Şii, Türkü, Kürdü, Türkmeni, Hiristiyanı, Yezidi ve Sebaisi bulumaktadır.

 

6.Nakşibendiyye tarikatı ilk sufi tarikatıdır, Tasavvuf ise insan hayatında muteber amel olarak görülen bir menheçtir, belirli bir fırkaya bağlı olan bir tekel değildir. Mutedil ve dengeli tarikattır, kalp temizliğiyle, güzel ahlakla, vicdan ve temiz güzel muamelesiyle tüm insanlara bakım yapar. Ordumuz bu tarikatın rahmetiyle yola çıkarak  ve kendini düşman cephesinden ayırt etmek için tanıtmak amacıyla ismini bu tarikatten almıştır, çünkü kendini diğerlerinden ayırt etmek için kendini özel bir isimle kendini tanıtman istenmektedir.

 

7. Ordumuz, fırkacı, ırkçı, mezhepçi ve rasyonel değil  tek vatanın ve tek yolu biraraya birleştiren tüm Iraklıların Milli ordusudur.

 

8. Ordumuzun hedefi, Irakı tüm işkal ordularından ve bağımlılıklarından kurtarmaktır ve bu tüm Iraklıların ortak ortak olduğu bir durumdur, ve ordumuz muarız haricinde hiç bir Iraklıyı hedef olarak almaz.

 

9. Sahada ki görevimiz bağımsızdır, ve dış bölgesel orduları ve ülkemizi toprak, halk, fırka ve ırk olarak bülmeye çağıran isimlerinden her hangi bir isimle irtibatımız ve bağlantımız yoktur.

10. Hangi isim altında olursa olsun ordumuz, Irakı bölmeye çağıran her daveti reddetmektedir.

 

11. Bazı Organizatör haberlerden sudur eden aslı ve astarsız haberlere cevap vermek mecburiyetinde değiliz, ve münasip vakitlerde cevap vererek hakkımızı  korumaktayız. Yaptırıcı güçlerin belirli hedefler ve gayeleri yayma pahasına araya evrak ve edatların karışımını önlemek için tüm Medya ile ilgilenleri ve diğerlerini ordumuz hakkında  yapılan haberlerde doğrulukda hassasiyet gözetmeleri için çağrıda bulunuyoruz.

 

Ülkemizi işkal ordularından, ırkçılıkdan ve bağımlıktan kurtarmak için ve ülkemizde birliği, bağımsızlığı, egemenliği, emniyet,adalet, eşitlik ve Irak halkımızın saadete kavuşması için sonuna dek adım adım yürüyeceğimize ve mücadele edeceğimize önce Allah sonra resulüne ve sonrada Irak halkımıza söz veriyoruz.

 

 

Irak Nakşibendiyye Erkekler Ordusu’nun resmi konuşmacısı:

D.Selahaddin El-Eyyubi

23 Ramazan H.1435

21 Temmuz 2014

Tercüme: M. İbrahim El-Ezherii

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: