İran’ın, “Batı Şeria’yı Silahlandıralım!” Çağrısına Akp Ne Diyecek?

İran’ın, “Batı Şeria’yı Silahlandıralım!” Çağrısına Akp Ne Diyecek?

Filistin halkı, kahramanca çarpışıyor.

Filistin halkı, işgalci terörist, Allah’ın Kur’anda lanetlediği Çıfıt Yahudi soyuna karşı destanlar yazmaya devam ediyor.

Filistin halkı, “İsrail’le savaşılır mı, dünya dengeleri buna müsaade etmez, gerçekçi değil!” laflarını, “gerçek olan Allah’ın vaadidir!” diyerek, Allah’a inandığını söyleyen yalancıların yüzlerine çarparak katil teröristlere ağır bedeller ödeterek zafere koşuyor.

İşte tam da bu noktada, İran’dan bir teklif geldi: Terör çetesine karşı savaşı daha da kızıştırmak için Batı Şeria’yı da silahlandırmak.

İran’ı sevip sevmemek, mezhepçi politikalarına katılmamak bir yana, bu konuda gayet haklı bir teklifle geldi İran. Duyuyoruz ki Türk Kızılay’ı Gazze’de su, ekmek vs dağıtıyormuş. Gayet yerinde bir tavır… Fakat asıl yapılması gereken İran’ın teklifi çerçevesinde gerekeni yapmak ve direnişi daha da güçlendirmek olmalı. Türkiye, Suriye’deki asilere yaptığı silah yardımını Gazze ve Batı Şeria’ya da yapmalı. Madem dünya devleti olunacak ve madem Osmanlı’nın torunlarıyız, o halde İsrail denen çetecikten korkmanın, çekinmenin bir âlemi var mı?

Sonunu düşünen kahraman olamaz.

Osmanlı’nın torunu olma iddiası lafla olmaz, iddia ispatı gerektirir.

Silah yardımı yapılması gereken yerde, “su verdik, ekmek verdik” denerek esas yapılması gerekeni gündeme almamak kabul edilebilir mi?

Ama biz neyden bahsediyoruz ki?

AKP iktidarı daha İsrail’le diplomatik bağlarını sıfırlayabilmiş değil.

İsrail’e ambargo koyup, halkın İsrail mallarına karşı boykot kararını destekleyebilmiş değil.

Lafa gelince meydanlara milyonları topladıkları ileri sürüyorlar da, İsrail’i protesto söz konusu olduğunda AKP teşkilatlarının meydanlara inmeye dair bir hareket ve hamlesi yok. Bilakis, protesto edenleri engelleyebilmek için AKP polisi halkın üzerine gaz ve tazyikli su sıkıyor.

Hadi bakalım, işte er meydanı, gösterin dik duruşunuzu, dünya liderliğinizi de Batı Şeria’yı silahlandırın. Yoksa Sünnî dünyanın liderliğini de İran’a kaptıracaksınız. BU aynı zamandan stratejik bir zaruret olmaya da başladı. Risk alınması gereken yerde alamayanlar, hayattan sürülmeye de mahkûmdurlar. Evet, hadiseler Türkiye’yi tarihi misyonunu ifa etmeye zorluyor. Bunu yerine getiren, getirebilen iktidarı hak edecek. Hadiseler, bütün sahtelikleri silip, İBDA’yı, Kumandan’ı, tarihi misyonunu oynamaya icbar ediyor.

 

Mehmet KİBAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: