ADIMLAR & BAGİ Avrupa Cephesi Önderliğinde Almanya’da Eylem

ADIMLAR & BAGİ Avrupa Cephesi Önderliğinde Almanya’da Eylem

ADIMLAR Fikir-Kültür-Siyaset Platformu Avrupa Bürosu ve Büyük Anadolu Gençliği İnisiyatifi Avrupa Cephesi (BAGİ-AC) önderliğinde “Dünya’daki Çocuk Katliamlarını Durdurun” sloganı etrafında bir protesto toplantısı ve yürüyüşü tertiplendi.

Düsseldorf Ana Tren İstasyonunda bir saat boyunca konuşmalar yapıldı ve sloganlar atıldı. Ardından Kuzey Ren Vestfalya Eyalet Meclisi’ne doğru yürüyüşe geçildi.

Yürüyüş boyunca bebek ve çocuk katili emperyalizm ve terör örgütü İsrail karşıtı sloganlar atıldı. Eylem sırasında İsrail destekçisi toplum sağlığını bozma merkezlerinden olan McDonnalds’ın önünden geçerken boykot sloganları atıldı… Bu esnada bazı müşterilerin çağrılara uyarak dışarı çıktıkları gözlendi.

Eyalet Meclis’inin önünde toplanan grup, iki saat boyunca çeşitli etkinliklerde bulunup konuşmalar gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından atılan sloganlar ve yapılan duâ eşliğinde protesto gösterisi noktalandı.

İki hafta önceden tanıtımına başlanılan ve 14 bin trajli “Free Palestine / Free Gaza” sayfasının aktif desteği ile geniş bir Sanal Ağ’da duyurulan organizasyon, Facebook üzerinden açılan bir kampanya ile de desteklenmiştir. Eyleme yüze yakın kişi katılmıştır…

Eylem sırasında arzuladığımız geniş kalabalıklara kavuşamasak da, katılımcıların gösterdikleri teveccüh, şevk ve samimiyetleri dikkat çekiciydi.

Almanya çapında örgütlenmiş bir organizasyon olan ve samimi, aydın sivillerden oluşan, ayrıca pek yeni bir hareket olmasına rağmen Almanya çapında eylemlere başlayan Alman sivil toplum örgütü “WIR!” (BİZ!) tarafından hem teknik hem de Düsseldorf sorumlusu Sayın Jörg Cölsmann’ın yaptığı konuşma ile bize destek vermesi sevindiriciydi.

Cölsmann’ın yanında 15-20 “WIR!” takipcisi de Eyalet Meclisi önünde hazır bulundu.

Jörg Cölsmann, Pazartesi günleri saat 18:00 ile 20:00 arası Düsseldorf Ana Tren İstasyonunda gerçekleştirilen ve halâ sürmekte olan “Pazartesi Nöbeti – Barış ve Demokrasi” organizasyonun Sivil Liderliğini de yapıyor.

Bu toplantılar, herkesin söz alabildiği Halk Meclisi tarzında gerçekleştiriliyor ve Amerikan Emperyalizmi, NATO ve Avrupa Birliği ile beraber Alman Devleti Rejimi, BATI Dünyası’na dair eleştiriler serbestçe dile getiriliyor.

Adimlar Dergisi muhabiri gönüldaşlarımız, dünkü “Pazartesi Nöbeti”‘ne Davet üzerine katıldı ve birebir sohbetler gerçekleştirdiler.

Gerçekleştirdiğimiz eyleme bir diğer destek ise, Almanya’nın yeni partisi -BIG- “Yenilik ve Adalet için İttifak” partisinin Federal Yönetim Kurulunda görevli ve parti içindeki Anti-Emperyalist Özgürlükçü Mücadele Platformu’nun sözcüsü Sayın Bilal Wilbert’den geldi.
BIG Partisi farklı kültürlerden olan insanların oluşturduğu siyasi bir Parti.

Organizasyonun başından beri samimi tavırlarla dayanışmasını gösteren Bilal Wilbert de, Ana Tren İstasyonunda ve Eyalet Meclisi önünde Almanya’nın Silah ticaretine ve İsrail terörüne dikkat çeken birer konuşma gerçekleştirdi.

ADIMLAR Dergisi Avrupa ve BAGİ-AC’li gönüldaşlar hem Ana Tren İstasyonu’ndaki hem de Eyalet Meclisi önündeki programları Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’nun “AYDINLIK SAVAŞÇILARI” eserinden Almanca’ya çevirilen bölümü okunarak açıldı.

Eyalet Meclisi önündeki konuşmada ise gönüldaşımız, Terörist-Barbar Batı saldırganlığı karşısında, özlenen ve beklenen Fikir Çağ’ının gelip çattığına vurgu yaparak, bu ayırıma karşın halkların ya beraber direnecekleri ya da beraber köleleştirilecekleri ifâde etti.

Eyalet Meclisi önündeki toplantıda, başta Allah Resûlü’nün Hadîsleri olmak üzere, İslâm büyüklerinin ve kahraman şahsiyetlerinin çocuklar ile ilgili sözleri ve şiirler çalınan fon müziği eşliğinde okunduktan sonra, protestoların devamlılığı yönündeki kararlılık ortaya konulduktan sonra Almanca yapılan dua ile son buldu…

Gerçekleştirilen eylem sırasında ev sahibi olma sorumluluğunun şuuruyla tüm güvenlik organizasyonu, ayrıca tarihe kaydetmek amacıyla görüntü alma vazifesini gönüldaşlarımız yerine getirdiler.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: