NEYİN AHLÂKI?

NEYİN AHLÂKI?

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ve eşi Hayrünnisa Gül’ün Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nden ayrılma arifesinde yaptıkları sitem dolu açıklamalarının ardından, adı Abdullah Gül ile parlayan Osman Çangal da sosyal medyada tabiri caizse patladı.

Abdullah Gül’ün bir dönem Koruma Müdürlüğü’nü yapan ve ardından Gül tarafından Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı görevine getirilen Çangal, Twitter hesabından “Dava ahlakı ile ahlaklanmamış olanlar iftira ve yalan çamurunda debelenmeye devam etsinler. Müfterilere tek sözüm; biz birliğin yolcusuyuz. Kişisel sorunlarımıza, kinlerini iftiraları katık edenler bilsinler ki, hak bildiğimiz yoldan dönmedik, dönmeyeceğiz.” dedi.

AKP etrafında gelişen ve teşekkül eden bir ahlâki anlayışla “partiye karşı gelen” kim olursa olsun itibarsızlaştırıp en aşağılık usullerle yok etme davranışı ibretlik nitelikte. Partinin kurucusu Gül’e revâ görülen davranış, “İslâmcı camiâ”nın eline fırsat verilince ne denli gaddar olduğunu gösterir nitelikte… Çangal hangi “dava ahlâkından” bahsediyor bilmiyoruz ama, bizim gördüğümüz bu ahlâksızlık toplumun en alt tabakalarına kadar sirayet etmiş halde Erdoğan’ın “ahlâkına” boyanmışlığın neticesidir. Bumerang misali iktidar için he rtürlü kötülüğü mübah sayan bu “ahlâk anlayışı” artık sahiplerine dönmeye başladı. Gül hadisesinde seyrettiğimiz gerçek budur.

ADIMLAR HABER YORUM

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: