Fransız Turist’in Kafasını Kestiler

Fransız Turist’in Kafasını Kestiler

Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, Herve Gourdel adlı Fransız bir vatandaşının  Pazar günü Cezayir‘in kuzeydoğusundaki Kabylie bölgesinde “İslam Devleti”ne bağlı bir grup tarafından kaçırıldığını açıklamıştı.

Gourdel’i kaçıranlar, Fransız rehinenin bir videosunu da yayımlamışlardı. Videoda Gourdel’in yanında yüzü kapalı ve silahlı iki kişi olduğu görülüyor ve Fransa’ya Irak’ta “İslâm Devleti”ne karşı yaptığı saldırıları sonlandırması çağrısı yapılıyor.

Fransa Dışişleri Bakanlığı yetkililerinin de gerçekliğini doğruladığı videodaki kişiler kendilerini Jund al-Khilifa (Halifenin Askerleri) grubunun üyesi olarak tanıtıyor ve Fransa’nın Irak’taki hava saldırılarını durdurmaması halinde, ellerindeki Fransız rehineyi öldüreceklerini söylemişlerdi. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ise Fransa’nın “İsllâm Devlieti”nin hiçbir şantajına boyun eğmeyeceğini vurgulamıştı.

Ve Halifenin Askerleri sözlerini tuttu Fransız vatandaşı Herve Pierre Gourdel’in öldürüldüğü açıklandı. Fransız medyasında yer alan habere göre, internette yer alan ‘Fransız hükümetine kanlı mesaj’ başlıklı viedoda Gourel’in öldürülmesi ile ilgili görüntüler yer aldı. Fransız makamlarından ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: