IŞİD Akıncıları Bağdat’ta

IŞİD Akıncıları Bağdat’ta

“İslam Devleti”ne karşı Haçlı-Yahudi-İşbirlikçileri Koalisyonu’nun son bir kaç gündür Irak ve Suriye’deki IŞİD mevzilerini bombalaması üzerine taktik manevralar gerçekleştiren Akıncılar’ın Bğdat kuşatmasına ağırlık verdikleri yönünde haberler geliyor.

UKNews ve Independent gibi düşman İngiliz medya organlarından verilen bilgiler de bu haberleri doğruluğunu ortaya koyuyor. Bu kaynakların verdikleri bilgilere göre “İslam Devleti” Bağdat’a yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta.

Musul’u ele geçirdikten sonra Bağdat’a yönelen, aynı zamanda Suriye’de de cephesini terketmeyen “İslam Devleti”nin tekrar Bağdat’a ağırlık vermesinin düşmanı paniklettiği yapılan haberlerde dikkat çekiyor. Haber sitelerinde yazılan çizilenlere bakılırsa IŞİD düşmanı şaşkınlığa sevkeden bu taktik manevrasıyla büyük başarı göstermiş. Artık saat saat verilen haberlerde “İslam Devleti”nin Bağdat’a girmek üzere olduğu kaydediliyor.

Kobani’ye Niyet, Bağdat’a Kısmet

Daily Star, ABD ve İngiltere tarafından düzenlenen hava saldırılarına karşın “İslam Devleti”nin Bağdat’ın batı köşesinde yer alan Anglikan kilisesine ulaştığını yazdı. Kilise papazı Andrew White’dan alınan bilgiye göre “İslam Devleti” şehre girmek üzere ve ilerleyişi sırasında da binden fazla Irak askerini öldürdü. Milyonlarca müslümanın kanının üzerinde yıllardır rahatça misyonerlik yapan Papaz IŞİD’den kurtulabilir mi bilinmez. Fakat görünen o ki, bütün dikkatleri Kobani’ye toplayan IŞİD, kısmetini Bağdat’ta aramaktaymış.

Bavyera’da eğitim

“İslam Devleti”ne karşı direnen Çapulcu-Peşmergelere Almanya’nın sağladığı askeri eğitim de geçikmeden başlatıldı… Alman Savunma Bakanı Sözcüsü, yaptığı açıklamada 32 peşmergenin Bavyera’daki bir askeri okulda eğitim aldığını belirtti. “3 Ekim tarihine kadar Kürt savaşçılar Almanya’da silah eğitimi görecek” diyen sözcü, 50 adet tanksavar, 530 G3 tüfek ve 20 adet makineli tüfek hibe edileceğini duyurmuştu…

Son Bağdat hamlesiyle de görülüyor ki Amerika’ya bağlı işbirlikçi çeteler her cephede Akıncıların taarruzuyla karşı karşıyalar, savaş tek bir cephede değil tüm bölgede devam ediyor.

ADIMLAR

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: