İBDACILARA BAYRAM BASKINI

İBDACILARA BAYRAM BASKINI

2000 yılının Ocak ayında Bandırma cezaevinde saldırıya uğrayan, bir arkadaşları katledilip 13’ü ağır yaralanan İbdacı gönüldaşlarımıza verilen hapis cezaları dolayısıyla ev baskınları devam ediyor.

Maraş’ta ikâmet eden gönüldaşımız Abdurrahman Kabalcı’nın evine, hakkında verilen 11,5 senelik ceza dolayısıyla bu sabah saatlerinde silahlı polislerce baskın düzenlendi. Gönüldaşımızın ailesini taciz eden polisler ellerindeki gözaltı ve tutuklama kararını göstererek gönüldaşımızı teslim etmelerini ailesinden istediler. Bayram arifesinde gerçekleştirilen bu baskın dolayısıyla polislere tepki gösteren gönüldaşımızın yakınları, polisin “görevimizi yapıyoruz” cevabı karşısında müslümanları bayram arifesinde cezaevlerine almak şeklinde bir görevin İslâm’a düşmanlık olduğunu vurguladılar.

 

Taştan ve Karamustafa Tutuklandı

Öte yandan aynı davadan aranmakta olan gönüldaşlarımız İbrahim Yusuf Taştan ve Kürşat Kadir Karamustafa’nın da geçtiğimiz günlerde tutuklandı.

32 gönüldaşımız hakkında verilen yüzlerce yıllık cezaları uygulamak için canla başla “görev”lerini yapan “emniyet” güçleri, gönüldaşlarımız ve ailelerine bayramı göstermemekte kararlı görünüyor.

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: