“İNFAZ KARARI” YENİDEN DURDURULDU

“İNFAZ KARARI” YENİDEN DURDURULDU

Geçtiğimiz ay Sayın Salih Mizabeyoğlu ve onlarca İbda bağlısı hakkında 25 Ocak 2000 Metris “Noel Baba” Saldırısı dolayısıyla verilen cezaların infazının devamı kararı, mahkemece bugün verilen kararla tekrar iptal edildi.

Konuyla ilgili sayın Av. Hasan Ölçer’in açıklaması şu şekilde; “Bakırköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi “Noel baba operasyonu” ile ilgili yeniden “İNFAZIN DURDURULMASINA” karar vermiştir. Bu kararla birlikte başta Salih Mirzabeyoğlu olmak üzere tüm Sanıklar açısından tutuklanma riski ortadan kalkmıştır. Hayırlı Olmasını diliyorum.”

Hatırlanacağı gibi, Kumandan ve arkadaşları hakkında “Noel Baba” saldırısı dolayısıyla önce cezalar verilmiş, ardından bu cezaların infazı işlemine başlanmış, avukatların itirazı dolayısıyla “yeniden yargılama” kararı çıkmış, infazlar durdurulmuş, ardından tekrar infazların devamı yönünde karar verilmişti…

ADIMLAR Platformu olarak başlattığımız kampanya ve gerçekleştirdiğimiz eylemlerle de kamuoyunda ses getiren bu hukuksuzluk, Salih Mirzabeyoğlu’nun avukatlarının çabalarıyla tekrar durdurulmuş oldu.

Aşağıda, verilen bu son kararın örneğini sunuyoruz.

1

2

3

4

5

ADIMLAR

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: