ALİ OSMAN ZOR’UN MAKALESİ ODA TV’DE

ALİ OSMAN ZOR’UN  MAKALESİ ODA TV’DE

Genel Yayın Yönetmenimiz Sayın Ali Osman ZOR‘un, ADIMLAR Dergisi‘nin ilk sayısında yayınlanan makalesi Oda Tv haber sitesinde haberleştirildi. Oda Tv’nin verdiği haber şu şekilde:

İBDA-C’DEN IŞİD’E DESTEK: “IŞİD SEN ORADAN BİZ BURADAN”

İBDA-C’nin yayın organı olan “Adımlar” dergisinin genel yayın yönetmeni Ali Osman Zor, ABD’nin Suriye’de işgal girişiminde olduğunu iddia ederek IŞİD’e destek verdi.

ABD ve Batı’nın ittifak halinde bölgeye saldırmak için IŞİD’i bahane ettiğini iddia eden Ali Osman Zor, “Sen antiemperyalist olduğunu iddia ederken, diğer taraftan fiîli durum hâlinde seyrettiğimiz IŞİD’ın Amerikayla mücadelesini niye desteklemiyorsun?” diye sordu.

ABD’nin 1991 ve 2003 yıllarından dönemin Irak lideri Saddam Hüseyin ve Kürtleri gerekçe göstererek bölgeye girdiğini söyleyen Zor, Irak ve Suriye’deki Kürt hareketlerini eleştirdi.

Yazısına, “Amerika IŞİD’ı bölgeye gelmek için bahane olarak kullanmış olsa bile, ortada fiîli bir durum var; IŞİD, Amerika coğrafyamıza gelmek için bahane olarak kullanacak diye, direnmesin mi?” diye devam eden Ali Osman Zor, şu ifadelerde yazısını tamamladı:

“İslâm temelli bu direnişin kâidesinin İBDA olduğu şuuruyla;

91 ve 2003 Saldırılarında sömürgeci düşmana karşı hiç tereddüt etmeden, nasıl ki; “Saddam Sen Oradan, Biz Buradan!” dedikse, bugün de, aynı çizginin takibçileri olarak Hıristiyan-Yahudi-Haçlı Ordusuna ve onun buradaki askerlerine karşı olmak adına;

IŞİD Sen Oradan, Biz Buradan!” diyoruz!

Son savaşa, İnşallah biz de hazırız!”

Odatv.com

http://odatv.com/n.php?n=isid-sen-oradan-biz-buradan-0310141200

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: