Terörist Başı ABD’den Tezkere Açıklaması “Memnuniyet Duyuyoruz!”

Terörist Başı ABD’den Tezkere Açıklaması “Memnuniyet Duyuyoruz!”

Dün TBMM’den geçen ihanet tezkeresine ilk tepki Başterörist ve işgalci ABD’den geldi. İşgalci ABD’nin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Jen Psaki Suriye ve Irak tezkeresi için “Memnuniyet duyuyoruz” dedi. Psaki, konuşmasında şunları söyledi: “Türkiye ile yakın temas halindeyiz. Biz Türk Parlamentosu’nun Türk askeri harekatına izin veren kararını memnuniyetle karşıladığımızı söylerken Türkiye ve liderleri de, koalisyonda daha önde bir rol oynamak istediklerini belirttiler. Türkiye önemli bir NATO müttefiği. Şimdiye kadar rehinelerinden dolayı hassasiyetleri vardı. Şimdi ilerlemeye hazırız. Aktif bir ortak olmak istediklerini belirttiler” dedi.

İşgalci ABD’nin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki ayrıca “İncirlik’in IŞİD mücadelesindeki katkısı için Türkiye’ye temsilcilerin geleceğini” de söyledi.

Konuşmasının diğer bölümünde Jen Psaki; “Amerikan Dışişleri’nin emekli Orgeneral John Allen ve yardımcısı Büyükelçi Brett McGurk’ün de, önümüzdeki hafta Ankara’nın koalisyona sağlayacağı askeri katkıları görüşmek üzere Türkiye’ye geleceğini” açıkladı.

Tabi bu katkıların başında işgal üssü olan İncirlik bulunuyor.

 

Suriye: “Saldırı Sayarız!”

 

TBMM’den çıkartılan İhanet Tezkeresi  hakkında Amerika Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Jen Psaki’nin “Memnuniyet Duyuyoruz” açıklamasının hemen sonrasında, bu sefer Suriye’den sert bir açıklama geldi.

 

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdat, Türkiye’nin Suriye toprakları içinde gerçekleştirebileceği herhangi bir askeri operasyonun “saldırı” olarak görüleceğini söyledi ve BM Güvenlik Konseyi’ni acil toplantıya çağırdı.

 

ADIMLAR HABER

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: