BATI’CI KÜRTÇÜLER İSTİYOR AMERİKA BOMBALIYOR

BATI’CI KÜRTÇÜLER İSTİYOR AMERİKA BOMBALIYOR

“İslam Devleti” ile PKK/YPG arasındaki çatışmalar Kobani’nin doğu ve güneyinde 50 noktada devam ediyor. YPG dün geceki çatışmalarda en az 15 militanının öldürüldüğünü açıkladı.

Öte yandan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti Lefkoşa’da Suriye’nin Ayn El Arap (Kabane) bölgesi ile dayanışmak için ABD Büyükelçiliği’ne yürüyen PKK/YPG yanlıları polis barikatını aşarak elçilik bahçesine girdi.

Bugün saat 11.30 sıralarında ABD Büyükelçiliği’ne yürümeye başlayan PKK/YPG yanlıları Elçilik binasının bahçesine girerek büyükelçi ile görüşme talep etti. Gerginlik, Büyükelçi’nin PKK/YPG yanlılarını temsil eden bir heyetle görüşmeyi kabul etmesi üzerine PKK/YPG’liler sakinleşti. Elçilik çevresinde olağanüstü polisiye tedbirler alınırken, çok sayıda basın mensubu da eylemi takip ediyor.

PKK/YPG’liler ABD’nin Ayn El Arap (Kobane)’da “İslam Devleti”ne karşı hava saldırılarını artırmasını ve “İslam Devleti” ile savaşan PYD/PKK militanlarına silah verilmesini ve hava saldırılarını arttırılmasını istiyor.  PKK/YPG’liler ayrıca uçakların kalktığı Kıbrıs’taki hava üssüne de yürümek istedikleri öğrenildi.

Bu arada dünkü çatışmalarda en az 25 PKK/YPG militanının öldürüldüğü belirtilirken, NATO’dan açıklama geldi. Polonya’nın başkenti Varşova’da açıklamalarda bulunan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ihtiyacın artması durumunda Türkiye’ye kara gücü gönderilebileceğini açıkladı.

 ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: