Bayramlaşma Toplantısı

Bayramlaşma Toplantısı

kurban-bayrami-manset

Kurban Bayramı vesilesiyle, dergimizin Çağlayan’da bulunan merkezinde bayramlaşma toplantısı yapıldı.

Nazif Keskin Ağabey ve gerek yurt dışı, gerekse İstanbul dışından misafirlerimizin de katıldığı toplantıda, bayramlaşmanın ardından gündeme dair meseleler ele alındı ve tartışıldı.

Mustazaf-Der mensubu misafirlerimiz ve MHP‘li arkadaşlarımız da, son günlerde Irak Milli Mücadelesi  vesilesiyle iyice rengi belli olan, “Amerikancı Kürtçülük” ve “yandaş Milliyetçilik” konuları hakkında eleştiri ve görüşlerini ifade ettiler.

IŞİD hakkında yapılan, Selefi-Vahhabi propagandasına karşı, IŞİD ve bölgeyi tanıyan bir gönüldaşımız, IŞİD’in yönetici kadrosunun Şafii ve Hanbeli mezheblerine bağlı Ehl-i Sünnet Müslümanları oldukları, saha komutanlarının bir çoğunun da tasavvuf kökenli savaşçılar oldukları noktasında bilgiler aktardı.

Genel Yayın Yönetmenimiz Sayın Ali Osman ZOR, yapmış olduğu konuşmada, daha önceki konuşma ve yazılarında da ifade ettiği gibi; IŞİD’in Irak kökenli milli bir hareket olduğunu, iddia edilen Selefi veya Vahhabi renklerinin, siyasi değerlendirmelerde ölçü olmaması gerektiğini belirtti.

Kürtlerin değil fakat Kürtçülerin, işgalci devletler eliyle Türk ve Arab’ın sırtına hançer gibi saplanmak istendiğini belirten Sayın Ali Osman ZOR, bölgede yaşanan savaşın, aslında 1. Dünya Savaşı’nın devamı olduğunu çeşitli tarihi örnekler vererek anlattı.

Toplantı, topluca dua edilmesinin ardından, çay ve çeşitli ikramlarla devam ederek sona erdi.

ADIMLAR

IMG_1326

IMG_1218

IMG_1236

IMG_1267

IMG_1257

 

IMG_1254

IMG_1253

IMG_1271

IMG_1108

IMG_1214

IMG_1212

IMG_1150

IMG_1153

IMG_1107

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: