GRUP YORUM ve AMERİKA AYN-EL ARAP (KOBANİ) İÇİN TEK YUMRUK OLDU‏

GRUP YORUM ve AMERİKA AYN-EL ARAP (KOBANİ) İÇİN TEK YUMRUK OLDU‏

Olmaz denilen neler oluyor? Grup Yorum ve Amerika Kobani için tek yumruk oldu. Kobani’deki Amerikancı-işbirlikçi ihanet çetesinin direnişini destekliyorlarmış. Ki bu çete 2003 işgalinde bizzat emperyalist ABD’yi bölgeye davet eden ve son meşru Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin’i  o tarihte arkadan vuran çetedir.

 

Eeee, ABD’de destekliyor onların direnişini; Almanya ve cümle diğer sömürgeciler de… Hani, n’oldu sizin anti-emperyalistliğiniz; Felluce şarkılarınız? Sizin bugün desteklediğiniz Kobanicilerin işbirliğidir ki, Felluce’yi yerle bir edenleri bu coğrafyaya davet eden, onlara yol açan…

 

Demek ki neymiş? Sloganla anti-emperyalizm olmuyormuş. Saz çalıp şarkı söylemek de, anti-emperyalist şuurun oluşmasına yetmiyormuş. Fikir olmayınca medya manipülasyonları ve popülizm seni ABD ile aynı safta buluşturuveriyormuş.

 

Grup Yorum’un “Kobani’deki Kürtlerin Yanında” olduğunu deklare eden açıklaması ise ayrı bir  komedi… Her bir satırında Amerika’ya lanet okuyarak ancak bu kadar Amerika’yla paralel bir tavır sergilenebilir. Açıktan Amerikancılık yapan Cengiz Çandar bile ancak bu kadarını yapabilir.

 

Her bir cümlesinde “kahrolsun Amerika ve işbirlikçileri” vurgusu yaparak, Amerika’yı kurtarıcı olarak bölgeye davet eden zihniyetin yanında yer alabilmek az buçuk bir maskaralık değil. Hani gören de Kobani halkı bölgedeki Amerikan askerlerini kovmak için savaşıyor ve Amerika’ya karşı destansı bir direniş sergiliyor sanacak. Bu türden bir komedi apaçık Amerikancılık yapmaktan daha vahim bir tehlikedir.

Gökhan YAMANGÜL

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: