PKK KALKIŞMASI İÇ SAVAŞA DÖNERKEN

PKK KALKIŞMASI İÇ SAVAŞA DÖNERKEN

 

PKK KALKIŞMASI İÇ SAVAŞA DÖNERKEN

Ayn-el Arab (Kobane)yi bahane ederek Müslümanları hedef alan etnik Kürtçü PKK kalkışması neticesi ölenlerin sayısı hızla artarken, ölenlerin içinde özellikle Hüda-Par üyelerinin çokluğu dikkat çekiyor. Etnik Kürtçü örgüt adına yayınlanan bildirilerde de zaten Hüda-Par üyeleri açıkça hedef gösteriliyor.

İster Doğu’da, isterse İstanbul, Adana ve Mersin gibi Batı’daki illerde kendi halkımı savunacağım bahanesiyle Batı Karşıtı İslâmcı ve vatansever kesimleri hedef alan etnik Kürtçü örgüt saldırıları karşısında kendi can ve mal emniyetlerini korumak için bu kesimlerin de meşru müdafaa hakları doğmuştur.

Daha öncesinden de ırkçı saldırılara maruz kaldıkları halde, “çözüm süreci” denilen dönemde AKP’nin pompaladığı sahte çözümün engelleyicisi olarak damgalanmamak için bu saldırılara cevap vermeyen Hüda-Par çevresinden tepkiler yükselmeye başlamış bulunuyor.

Bu konuda, Hüda-Par danışmanlarından Zeynep Bozdaş Hanımefendi’nin facebook hesabından yazdıkları şöyle:

“Yahu insaf. Hür Dava Partisi’nin kurulmasından bu yana teşkilatlarına, üyelerine yüzlerce saldırı gerçekleştirildi. Hiçbir parti bu kadar saldırıya uğramadı. Buna rağmen sessiz kalındı, Ubeydullah Durna katledildi huzur ortamı bozulmasın diye yine susuldu, çözüm süreci desteklendi. Allah aşkına biraz da durmadan kudurmuşlar gibi saldıranlara tepki gösterin insafsızlar. Evlere saldırıyorlar artık evlere, can güvenliği yok, açık hedef gösteriyorlar. Devlet kendilerini savunanları gözaltına alıyor medya susuyor. Nasıl bir vicdanınız var yahu?”

65067_10204350667264457_1910904320586333580_n

Bzbi6yPCUAA7dh3

Bzbi6bVCYAANbXe

Bzbi641CUAAjROg

BzbzUaMCcAAn5y6

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: