Şehid Babası: Oğlum Şehid Oldu, Ben de Şehid Olmak İstiyorum

Şehid Babası: Oğlum Şehid Oldu, Ben de Şehid Olmak İstiyorum

şehid babası

7 Ekim 2014 tarihinde PKK/HDP saldırılarında katledilen oğlu Hasan Gökgöz`ün cenazesini almak için Diyarbakır Eğitim Araştırma Hastanesi`ne giden Mehmet Gökgöz, hastaneye gelen polislere tepki gösterdi.
Polisin olaylar sırasında saldırganlara müdahale etmediğini belirten Baba Gökgöz, “Oğlum öldürülürken neredeydiniz” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Oğlunun kurban eti dağıtırken şehit edildiğini ifade eden Baba Gökgöz, oğlunun İslam davası uğruna vurulduğunu bundan da gurur duyduğunu belirterek, kendilerinin de oğlunun yolunu sürdüreceklerini söyledi. Baba Gökgöz, “Benim bir oğlum daha var oda şehit olsun bir torunum daha var o da şehit olsun ben de şehit olmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Demokrasi demokrasi denildiğini ama damdan atıldıktan sonra çocuğuna işkence yapıldığını belirten Baba Gökgöz, “Bizim suçumuz Müslümanlıksa o suçu kabul ediyoruz. Biz mücadelemize devam edeceğiz bir Hasan gitti bin tane Hasan var arkada, milyonlarca Hasanlar var, Hüseyinler var, Yasinler vardır, hepsi vardır biz hepsine canımızı feda ederiz. Elhamdülillah onlar şahadet mertebesine yetiştiler Allah`u Teala bütün Müslümanların şahadetlerini kabul etsin.” dedi.

Mehmet Gökgöz, AKP iktidarının “çözüm süreci” hakkında da “çözüm süreci diyerek, sen milleti mi öldüreceksin” dedi.

 

Konuşmasında Selahattin Demirtaş’ı da ağır bir şekilde eleştiren Mehmet Gökgöz, “Kobani’yi sen neden savunmuyorsun? Bir saatte neden kaçtın? Sen ABD’ye gittin! Gitmeyeydin. Neden gittin? Madem çok seviyorsun, neden Kobani’ye sen gitmiyorsun? Neden milleti galeyana getiriyorsun? Sen ABD’ye kaçıyorsun. Neden ABD’ye kaçıyorsun? Kobani’den neden kaçıyorsun? Sen hem analar ağlamasın diyorsun, neden ağlatıyorsun? Demekki yalan konuşuyorsun! Sen yalancısın! Yalancının tekisin! Sen çık meydana. Amerika’ya kaçıyorsun, gel bizi kurtar diye. Sen çık meydana!” dedi.

Mehmet Gökgöz’ün konuşması sırasında halk “Kahrolsun PKK”, Vur vur Hizbullah, PKK’yı vur!”, “Kürdistan kafirlere mezar olacak” diye slogan attı.

 

Mehmet Gökgöz’ün konuşma videosu aşağıdadır.

 

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: