Irak Akıncıları İntifadası

Irak Akıncıları İntifadası

“El Azim” barajında ki “El Akife” köyü yakınlarında katil Safevî milislerinin konvoyuna yapılan el yapımı patlayıcıların patlaması, yolcu taşıma aracını tarumar edip içindekilerin de gebertilmesine vesile oldu. Buna karşılık, katil Safevî milisleri vatandaşlarımızın üç evini yıktı.

 

Aşiret Devrimcileri, “El Azim” barajı yakınlarında katil Safevi ordularının ağır havan toplarını ve merkezi bölgelerini hedef aldı ve 4 kişiyi öldürdü.

 

Aşiret devrimcileri, “El Acufe” köyü yakınlarında katil Safevî orduları ve milisleriyle şiddetli bir çatışmaya girdi. Savaş, düşman birliklerinin büyük hasar görmesine vesile oldu ve “Es Semra” yönünde ki “Mekişife” yolunda 5 ölü ve birkaç sayıda yaralı taşıyan ambulanslar görüldü.

 

“Er Ramadi”deki oyun parkında, “İşrin” ve “el Berid” sokağında aşiret akıncıları, katil Safevi orduları ve diğer hükümet ordularıyla şiddetli çatışma içerisine girdi.

 

Hükümet kuvvetlerine ve milislerine karşı başlatılan saldırıdan sonra Aşiret Devrimcileri, “Ed Deluiyye” yönündeki birçok illere ve “Arap Cebur”  bölgesi başta olmak üzere farklı bölgelere de saldırı düzenledi. Tanıkların gözlemiyle, “Ed Delu’iyye”deki “El Bikr” semtinde katil Safevi milislerinin unsurlarından 4 kişi gebertildi.

 

“Et Tikrit”deki “Es Seriî” yolunda, “El Kadisiyye” ve “El Camia” bölgelerinde Aşiret Devrimcileri, katil Safevi orduları ve Amerikan S.W.A.T milisleriyle kızgın çatışmalara girdi. Ölü ve yaralı olmak üzere S.W.A.T Amerikan milislerinden 6 kişi vuruldu.

 

Aşiret Devrimcileri, “Bici” kazasında ki “El Haccac” köyünde ateş toplarıyla katil Safevi ordusunun helikopterini düşürdü. Hükümet kuvvetleri, yüksek Elektrik basınç kolonlarının çarpışmasıyla ekiplerinin ölmesinden sonra helikopterin düşürüldüğünü itiraf etti.

 

Kaynak: http://www.dhiqar.net/

Tercüme: İbrahim Musluoğlu

 

 

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: