IRAK Akıncıları İntifadası Son Durum

IRAK Akıncıları İntifadası Son Durum

Katil Safevi ordusu ve milisleri, Tanklar ve silahlarla ‘’El Azim’’ yakınlarında ki ‘’Ebu İsa’’ köyünü bombaladı. Bombalama, Bir bebeğin şehit olmasıyla birlikte maddi hasarlara sebebiyet verdi.

Aşiret Devrimcileri, ağır havan toplarıyla katil Safevi ordusunun ve milislerinin ‘’Süleyman Bey’’ yakınlarında ki merkezileşme bölgelerini hedef aldı. Çatışma sonucu üç kişi gebertilidi ve bir kaç kişi yaralandı.

Aşiret Devrimcileri, katil Safevi milislerinin ‘’Spaykir’’ üssünden ayrılarak  ‘’Bici’’ kazasında ki ‘’El Haccac’’ köyüne yönelirken onları pusuya düşürüp onüç milislerini geberttiklerini iki aracı patlattıklarını ve geriye kalanların da üslerine geri kaçtıklarını belirtti.

Aşiret Devrimcileri, ‘’Ed Decil’’ güzergahında ki ‘’Er Reyis’’ yolunda katil Safevi milislerine ateş açtı. Saldırı sonucu, 5 kişiyi gebertti 3 kişiyi yaraladı ve ‘’Kiban’’ ve ‘’Cesr Remilat’’ bölgeleri arasında ki sınırları ele geçirdi.

Aşiret Devrimcileri, “Beled” kazasında ki “El Hadire” yakınlarından kaçmaya çalışan katil Safevi ordusunun konvoyuna ateş açtı. Çatışma sonucu, Safevilerin “Seraya Es-Selam” milislerini taşıyan aracı patlatıldı ve silah taşıyan 2 Silvador tipli toplu taşıyıcı aracı ele geçirilerek içinde ki 3 kişi öldürüldü

Safevi uçakları, patlayıcı variller ve füzelerle Tikrit’in merkezini ‘’El Kadisiyye’’ ilini ve ‘’Ebu Acil’’ bölgesini bombaladı. Bombardıman sonucu, akıncılarımızdan üçü şehit oldu ve dördü yaralandı.

Aşiret Devrimcileri, Tikrit ve Samra arasında “Es Seri” yolu kenarında inceleme yapan Safevi konvoyunun yıkıcı tipi araçlarını ve bir Hummer bombaladı. Bombardıman sonucu, on kişi gebertildi.

Kaynak: http://www.dhiqar.net/

Tercüme: İbrahim Musluoğlu

ADIMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d