AKP SURİYELİLERDEN ŞİKÂYETE BAŞLADI

AKP SURİYELİLERDEN ŞİKÂYETE BAŞLADI

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD’nin New York kentindeki Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde “Güvenli liman Türkiye” sergisinin açılışında konuşmuş.

Daha doğrusu Türkiye’deki milyonlarca Suriyeliden şöyle şikâyetlenmiş:

“Bu devasa insani felâket ve şu ândaki durum Türkiye için sürdürülebilir değildir. Bunun etkileri sadece Türkiye’de değil bütün bölgede hissediliyor. Uluslararası toplum bu yükü paylaşmalı ve uluslararası insancıl hukuk altındaki sorumluluklarını yerine getirmeli.”

AKP yanlış politikaların faturasını ödemekte zorlanmaya başladı anlaşılan. Şimdi de Batı’ya dönmüş, “Bunları Suriye rejimine karşı kışkırtırken iyiydi de şimdi faturasını çekmekte niye bize destek olmuyorsunuz?” diye şikâyet ediyorlar.

Daha Suriye’de tek-tük silahlar patlamaya başlamışken, Angelina Jolie adlı Hollywood artistini Türkiye’ye getirip Suriyeliler için hazırlanan kampları dünyaya reklam ederek Suriyelileri Esad rejimine karşı isyana teşvik eden, “Bakın sizler için kamplarımız hazır, yeter ki siz isyan edin, biz size gayet konforlu kamplar hazırladık!” diyerek Suriyelileri isyan için cesaretlendiren kendileri değildi.

Sonra, Suriyelilerden kaynaklı problemler üzerine halk isyana kalktığında, bu problemi çözmek yerine, “Onlar muhacir, biz ensar” edebiyatıyla kendi yanlış politikalarının yükünü halkın sırtına bir kez daha yükleyenler yine kendileri değil miydi? O kadar çaresiz kalmışlar ki şimdi de Batı’ya el açarak Suriyelilerin karnını doyurabileceklerini zannetmeye başladılar anlaşılan.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: